Na Slovensku mistr vítězí, druhý tápe

Bratislava - Nečekaná porážka Půchova 1:4 na hřišti nováčka slovenské ligy z Dubnice, je senzací 34. kola. Fotbalisté Žiliny, již jistí mistři Slovenska, které vede český trenér Leoš Kalvoda porazili Ružomberok 3:1, když jejich góly střílel jediný hráč - útočník Varadín, který první gól vstřelil už ve 34. vteřině zápasu.

V Dubnici domácí sice od 13. minuty prohrávali, dokázali však zápas otočit; český brankář Púchova Tomáš Bernady inkasoval během 54 minut čtyřikrát. Poslední Košice porazily doma Inter Bratislava 2:0 a snížily náskok devátého Prešova na rozdíl jediného bodu.

Artmedia Petržalka se po deseti kolech konečně dočkala vítězství. Před nejnižší návštěvou sezony 1128 diváků doma porazila Prešov s českým koučem Jindřichem Dejmalem. Hosté odolávali Petržalce pouze 38 minut, pak se dvakrát prosadil Medveď a jednou Argentinec Lopez.

34. kolo: Žilina - Ružomberok 3:1 (1., 69. a 74. Varadín - 29. Dirnbach), Dubnica - Púchov 4:1 (34. a 88. z pen. Greguška, 37. Straka, 76. Porázik - 13. Breška), Slovan Bratislava - Trenčín 0:1 (34. Fabuš), Artmedia Petržalka - Prešov 3:0 (38. a 90. Medveď, 78. Lopez), 1. FC Košice - Inter Bratislava 2:0 (11. Urban z pen., 86. Lelkeš).

1. Žilina                     34 21 6 7 60:32 69
2. Púchov                  34 16 8 10 44:33 56
3. Inter Bratislava     34 15 8 11 51:36 53
4. Ružomberok          34 15 8 11 48:38 53
5. Slovan Bratislava  34 14 8 12 40:36 50
6. Trenčín                  34 13 9 12 40:42 48
7. Petržalka               34 11 13 10 50:42 46
8. Dubnica                 34 9 9 16 36:46 36