Sochaux - Paříž Saint-Germain: Quercia a Armand

Sochaux - Paříž Saint-Germain: Quercia a Armand - Sylvain Armand z pařížského Saint-Germain se snaží zastavit akci Juliena Quercii ze Sochaux. | foto: Jean Marc Loos, Reuters

Monako konečně vyhrálo, Koller nahrál na gól

• 2
Paříž - První výhru v nové sezoně oslavili fotbalisté Monaka. Ve čtvrtém kole francouzské ligy porazili Sedan 2:1, na jeden z gólů nahrával český útočník Jan Koller. Pařížský Saint-Germain s Davidem Rozehnalem v obraně utrpěl druhou porážku v Sochaux. Rozhodující gól padl osm minut před koncem z penalty, domácí zvítězili 3:2.

Před prvním gólem Sochaux fauloval Rozehnal unikajícího protihráče jen těsně před pokutovým územím.

Z následného přímého kopu se šťastně trefil Ziani, jeho ránu totiž usměrnili hráči Paris Saint-Germain stojící ve zdi. Za hosty se dvakrát prosadil portugalský útočník Pauleta.

Pauleta se stal nejlepším střelcem mezi aktivními hráči francouzské ligy. Od roku 2000, kdy debutoval v dresu Bordeaux, nasbíral už 121 gólů. O jednu trefu tak předstihl svého někdejšího týmového kolegu Liliana Laslandese, který svou bilanci v této sezoně v dresu Girondins zatím nevylepšil.

Obhájci mistrovského titulu z Lyonu v utkání na hřišti Nice prohrávali, ale ještě do přestávky stihli vyrovnat a v druhém poločase třemi góly skóre zcela otočili.

Hattrickem se blýskl jedenadvacetiletý francouzský záložník Pierre-André Gignac z Lorientu. Tři góly dal během pětadvaceti minut. Jeho tým v domácím prostředí porazil Nantes.

Monako, v jehož dresu odehráli celý zápas čeští reprezentanti Jan Koller a Jaroslav Plašil, zdolalo Sedan 2:1. O branky vítězů se postarali už v prvním poločase Kallon, na jehož trefě se přihrávkou podílel i Koller, a Modesto.

Premiérovou výhru Monaka ohrozila v závěru zápasu nová posila Brazilec Bolívar, který si dal vlastní gól.

Vedení v tabulce uhájila i po čtvrtém kole neporažená Marseille. Soupeř Mladé Boleslavi v prvním kole Poháru UEFA dnes porazil Le Mans 2:0, o branky Olympique se postarali Bamogo a Niang.

Marseille nastoupila v sestavě: Carrasso - Beye, Zubar, Cesar, Taiwo - Oruma, Cana, Ribéry (85. Lamouchi) - Maouliga (56. Bamogo), Pagis (56. Nasri), Niang.

Třetí vítězství v sezoně si připsal trenér Ivan Hašek s týmem St. Etienne, přestože jeho svěřenci málem promarnili tříbrankové vedení. Lens nejprve v 74. minutě vrátil do zápasu vlastním gólem Ilan a vzápětí hosté přidali druhý zásah z penalty. Na víc než snížení na 2:3 už ale nedosáhli.

Výsledky 4. kola:
Nice - Lyon 1:4
(27. Vahirua - 90. z pen. a 67. Benzema, 31. Malouda, 74. Tiago), Lille - Bordeaux 3:0 (27. Cabaye, 41. Bodmer, 57. Odemwingie), Lorient - Nantes 3:1 (2., 15. a 27. Gignac - 12. Da Rocha), Sochaux - Paris St. Germain 3:2 (29. a 81. Ziani, 35. Sene - 69. a 74. Pauleta), Troyes - Toulouse 1:2 (67. Nivet - 19. Batles, 56. Emana), Marseille - Le Mans 2:0 (69. Bamogo, 78. Niang), Monako - Sedan 2:1 (31. Kallon, 43. Modesto - 82. vlastní Bolívar), Nancy - Auxerre 1:0 (73. Gavanon), Valenciennes - Rennes 3:1 (62. a 71. Dufresne, 90.+1 Bezzaz - 22. Briand), St. Etienne - Lens 3:2 (17. vlastní Demont, 45. Ilan, 52. Feindouno - 74. vlastní Ilan, 78. Jussie).