Marseille - Caen: Djibril Cissé a Benoit Costil

Marseille - Caen: Djibril Cissé a Benoit Costil - Djibril Cissé, útočník Marseille, zaznamenal proti Caen hattrick. I takhle překonal brankáře Benoit Costila. | foto: AP - Claude Paris, ČTK

Marseille rozstřílela Caen, Cissé dal hattick

Paříž - Fotbalisté Marseille předvedli ofenzivní sílu. V utkání 23. kola francouzské ligy nastříleli soupeři z Caen hned šest gólů. Největší podíl na tom měl reprezentant Djibril Cissé, zaznamenal hattrick. Přitom hosté v utkání vedli od druhé minuty, ale už do poločasu třikrát inkasovali.

Cissé v posledních čtyřech utkáních vstřelil šest branek. Jeho tým dnes zaznamenal nejvyšší výhru v sezoně a poskočil již na osmou příčku; na místa zaručující účast v pohárové Evropě ztrácí jen dva body.

Fotbalisté Paris St. Germain nevyužili příležitost dostat se do horní části tabulky, když nedokázali bez zraněného kapitána a nejlepšího střelce Paulety dát branku letos výrazně se trápícímu Lille. Oba celky se tak rozešly bezbrankovou remízou.

Bez vstřeleného gólu skončilo také utkání Auxerre s třetím celkem tabulky Nancy. Remizovalo také čtvrté Nice, které na hřišti Toulouse dokázalo vyrovnat na 1:1 až minutu před koncem.

Bordeaux prohrálo v 0:1 v Lorientu a nevyužilo šanci dotáhnout se alespoň na několik hodin na vedoucí Lyon. Jediný gól zápasu vstřelil čtvrt hodiny před koncem z penalty Jallet.

Tým Girondins ztrácí na druhém místě tabulky čtyři body na Lyon, který několik hodin po potvrzení odchodu českého útočníka Milana Baroše na hostování do Portsmouthu remizoval 1:1 v St. Etienne. Oba góly padly v nastaveném čase: v první půli se prosadil domácí útočník Gomis, v samém závěru pak zajistil obhájcům titulu nerozhodný výsledek Benzema.

Výsledky 23. kola:
Lille - Paris St. Germain 0:0
, Auxerre - Nancy 0:0, Le Mans - Monako 1:0 (23. Matsuj), Lens - Štrasburk 2:2 (5. z pen. a 82. Monterrubio - 4. Renteria, 77. Dos Santos), Marseille - Caen 6:1 (28., 54. a 57. D. Cissé, 41. a 43. Valbuena, 80. Nasri - 2. Toudic), Mety - Rennes 1:1 (80. N'Diaye - 25. Wiltord), Sochaux - Valenciennes 1:0 (23. Bréchet), Toulouse - Nice 1:1 (34. Arribage - 89. Ederson), Lorient - Bordeaux 1:0 (76. Jallet z pen.), St. Etienne - Lyon 1:1 (45.+2 Gomis - 90.+2 Benzema).