TO SNAD NE. Nani z Manchesteru United (vlevo) nemůže uvěřit tomu, že jeho tým ztratil dvougólové vedení. | foto: AP

Manchesteru nestačil ani dvougólový náskok, body ztratila i Chelsea

• 15
Fotbalistům Manchesteru United v zápase s nováčkem nestačilo k vítězství ani dvoubrankové vedení. V 8. kole Premier League doma v poločase vedli 2:0, ale nakonec s West Bromwichem jen remizovali 2:2.

Manchesteru nový ročník příliš nevychází, sice ještě neprohrál, ale trápí ho remízy. V osmi ligových zápasech se o body dělil už pětkrát.

Proti West Bromwichi to přitom vypadalo na jasné vítězství, už po pěti minutách skóroval Hernandez a v 25. minutě to díky Nanimu bylo už 2:0.

Jenže sotva začala druhá půle, náskok byl pryč. Nejdřív si Evra dal vlastní gól a vzápětí vyrovnal Tchoyi. Po sedmdesáti minutách přišel na hřiště Rooney, ale ani on s remízou nic neudělal. Posledních jedenáct minut odehrál za hosty český útočník Roman Bednář.

FAUL NA ROSICKÉHO. Tomáš Rosický (číslo 7) je faulován Stephenem Carrem z Birmignhamu.FAUL NA ROSICKÉHO. Tomáš Rosický (číslo 7) je faulován Stephenem Carrem z Birmignhamu.FAUL NA ROSICKÉHO. Stephen Carr z Birminghamu (vlevo) se rozčiluje, že po faulu na Tomáše Rosického (uprostřed) dostal žlutou kartu.

Naopak Arsenal doma proti Birminghamu dokázal otočit výsledek z 0:1 na 2:1. V závěru půle vyrovnal Nasri z penalty a z prvního útoku po přestávce skóroval Šamach. Tomáš Rosický přišel na hřiště dvacet minut před koncem za Aršavina.

Hráči londýnského celku v 800. zápase pod trenérem Arsénem Wengerem zaznamenali jubilejní 1700. výhru v anglické nejvyšší soutěži.

Tottenham v generálce na středeční utkání Ligy mistrů proti obhájci trofeje Interu Milán porazil v londýnském derby Fulham 2:1. Hosté na stadionu Craven Cottage vyhráli po osmi letech a připravili soupeři první porážku v této ligové sezoně.

Vedoucí Chelsea s Petrem Čechem v brance remizovala na Aston Ville 0:0 a podruhé za sebou v domácí soutěži na hřišti soupeře nevyhrála ani nevstřelila branku.

V sestavě úřadujícího mistra v ligovém utkání zraněné hvězdy Frank Lampard a Didier Drogba a jejich absence byla znatelná. Oba celky neproměnily velké šance a v poslední čtvrthodině trefily brankovou konstrukci. Birminghamský klub tak potvrdil, že má proti Chelsea na svém stadionu příznivou bilanci: z posledních dvanácti ligových zápasů tu "Blues" vyhráli jen jednou.

Druhý Manchester City po vítězství v Blackpoolu tak snížil náskok mistra na dva body. Na výhře se dvěma góly podílel útočník Carlos Tévez, který v posledních 31 ligových zápasech zaznamenal už 28 branek. Argentinský reprezentant se navíc osamostatnil v čele jihoamerických
střelců v Premier League. Na kontě má celkem 56 zásahů a na druhé místo odsunul bývalého záložníka Tottenhamu a Chelsea Gustava Poyeta.

Noví majitelé Liverpoolu začali porážkou v derby

Éra Liverpoolu pod novými americkými vlastníky začala nejhorším možným způsobem. V derby s Evertonem podlehl tým 0:2 a klesl na předposlední příčku tabulky. Potvrdil tak, že prožívá nejhorší start do sezony od roku 1953.

Noví majitelé Liverpoolu John W. Henry a Tom Werner ze společnosti NESV získali klub definitivně až v pátek a v neděli už nechyběli na stadionu Goodison Park, aby zhlédli prestižní derby. Velkou radost však mít nemohli. V 34. minutě poslal Everton do vedení Cahill, krátce po změně stran zvýšil Arteta a definitivně utnul naděje odvěkého rivala. Liverpool se na gól nevzmohl, největší šanci zahodil Torres. Everton tak potřetí za sebou udržel čisté konto a neinkasoval už 315 minut.

Výsledky 8. kola: Aston Villa - Chelsea 0:0, Arsenal - Birmingham 2:1 (41. Nasri z pen., 47. Šammach - 33. Žigič), Bolton - Stoke 2:1 (22. I Čong-jong, 90.+2 Klasnič - 48. Delap), Fulham - Tottenham 1:2 (30. Kamara - 31. Pavljučenko, 63. Huddlestone), Manchester United - West Bromwich 2:2 (5. Hernández, 25. Nani - 50. vlastní Evra, 55. Tchoyi), Newcastle - Wigan 2:2 (72. Ameobi, 90. Coloccini - 22. a 23. N'Zogbia), Wolverhampton - West Ham United 1:1 (10. Jarvis - 53. Noble z pen.), Everton - Liverpool 2:0 (34. Cahill, 50. Arteta), Blackpool - Manchester City 2:3 (78. Harewood, 90.+1 Taylor-Fletcher - 67. a 79. Tévez, 90. Silva), Blackburn - Sunderland 0:0