Lyon spasila až penalta v nastaveném čase

Paříž - Více než třicet minut se v utkání se Štrasburkem bránili fotbalisté Lyonu v deseti, nakonec však v nastaveném čase získali tři body díky pokutovému kopu. Ten proměnil Luyindula a zařídil obhájci trofeje šťastnou výhru. Za poražené odehrál celý zápas obránce Václav Drobný a jeho výkon byl ohodnocen průměrnou známkou pět.

Hvězdou zápasu Monako - Lens  byl Ludovic Giuly, který po hodině hry poprvé rozvlnil síť střelou z voleje a pak připravil gól Fernandu Morientesovi. Giuly obešel tři obránce a po jeho centru španělský útočník hlavou přesně zamířil na vzdálenější tyč.

Rennes prohrálo v Bordeaux 1:2, i když vedlo 1:0 a český reprezentant Petr Čech neměl mezi tyčemi mnoho práce, ale v nastaveném času první půle byl bezmocný proti penaltě, kvůli níž hosté hodně protestovali.

V druhém poločase Čech, kterého dnes sportovní deník L'Équipe na desetibodové
stupnici ohodnotil známkou 5,5, zachránil před Celadesem a Paulem Costou, ale sedm minut před koncem si stačil jen sáhnout na míč, který poslal do horního rohu Feindouno.

Štěpán Vachoušek nastoupil v základní sestavě Olympique Marseille v Lille, kde hosté zvítězili 2:0 a udrželi si v tabulce třetí pozici. Český reprezentant se do statistiky zápasu zapsal jen žlutou kartou a v 71. minutě ho vystřídal N'Diaye.

Až do konce bojovali o remízu hráči Toulouse, a nakonec se jim to proti Le Mans vyplatilo. Za stavu 0:1 neproměnil Faure v 67. minutě penaltu, bod však domácím nakonec přece jen zajistil Eduardo.

Výsledky 14. kola:
Monako - Lens 2:0
(58. Giuly, 67. Morientes), Lyon - Štrasburk 1:0 (90. Luyindula z pen.), Guingamp - Sochaux 1:2 (79. Sikimič - 11. Frau, 65. Santos), Lille - Marseille 0:2 (22. Drogba, 47. Mido), Mety - Auxerre 0:2 (57. Lachuer, 90. Cisse), Montpellier - Ajaccio 3:1 (79. a 87. Rui Pataca, 28. Bamogo - 43. Bagayoko), Toulouse - Le Mans 1:1 (89. Eduardo - 45. Cousin), Bastia - Nantes 1:3 (5. Chimbonda - 41. Vahirua, 59. Fae, 86. Ziani), Bordeaux - Rennes 2:1 (45. Darcheville z pen., 83. Feindouno - 25. Diatta), St. Germain - Nice 0:0