Lyon - Sochaux: domácí Kim Kalström, Ederson a Karim Benzema (zleva) slaví gól | foto: Reuters

Lyon si udržel první místo, ale konkurenti na něj doráží

• 0
Boj o francouzský titul je pořádně zamotaný. O první místo se pere hned šest týmů. Minimálně do neděle se do čela tabulky dostali fotbalisté Marseille, kteří ve 29. ligovém kole porazili Nantes 2:0.

Nic na tom nezměnil ani český reprezentant Václav Svěrkoš, který za hosty odehrál celé utkání, ale tentokrát se neprosadil.

Lyon za výhrou nasměroval už po čtvrthodině hry Ederson. Zisk tří bodů pak dvacet minut před koncem potvrdil střídající Mounier a pomohl tak ukončil černou sérii Lyonu, který včetně duelů s Barcelonou v Lize mistrů prohrál předchozí čtyři soutěžní zápasy. Šlo o nejhorší sérii sedminásobného francouzského mistra od roku 1991.

Sochaux i přes prohru zůstalo na posledním nesestupovém místě o skóre před St. Etienne, které prohrálo 1:3 na hřišti Lorientu.

V dalším zápase Olympique Marseille porazil 2:0 Nantes, přestože se gólově prosadil až v druhé půli. Branky zaznamenali v rozmezí čtyř minut argentinský obránce Civelli a brazilský záložník Brandao.

V popředí tabulky bojuje i Bordeaux, které porazilo poslední Le Havre jasně 3:0.

Výsledky, 29. kolo: Auxerre - Le Mans 2:0 (9. Jeleň, 22. Dudka), Le Havre - Bordeaux 0:3 (10. Gourcuff, 58. Diawara, 88. Wendel), Lille - Grenoble 2:1 (12. Bastos z pen., 40. Vittek - 90.+2 Paillot), Nancy - Monako 0:1 (70. Park), Nice - Caen 2:2 (7. Remy, 88. Echouafni - 64. vlastní Hognon, 75. Seube), Rennes - Valenciennes 0:0, Marseille - Nantes 2:0 (55. Civelli, 59. Brandao), Lorient - St. Etienne 3:1 (14. Amalfitano, 15. Vahirua, 90. Saifi - 40. Benalouane), Lyon - Sochaux 2:0 (14. Ederson, 70. Mounier).