Lyon po dvou porážkách zabral a vyhrál derby

• 3
Paříž - Fotbalisté Lyonu po dvou porážkách vyhráli. Mistr Francie z posledních šest sezon zabral v pravý čas, ve žhavém derby proti St. Etienne. Jediný gól dal Benzema, Milan Baroš nenastoupil. To jeho parťák z reprezentačního útoku Jan Koller odehrál za Monako celý zápas a i když nenavázal na své střelecké úspěchy z posledních zápasů, týmu to nevadilo.

Monako v 5. kole francouzské ligy zdolalo doma Le Mans 3:1, ač prohrálo poločas. Český útočník odehrál celý zápas, jeho krajan Jaroslav Plašil už nenastoupil, protože pár hodin před zápasem přestoupil do Pamplony. Střelecky se blýskl obránce Cufré, který měl na svědomí dva zásahy.

Lyon napravil zaváhání z předchozích dvou kol, hrdinou se stal útočník Karim Benzema, který zařídil jedinou branku zápasu. Lyon po minulých neúspěších změnil rozestavení na ofenzivní 3-4-3.

První výhru v sezoně zaznamenali fotbalisté Marseille, když zvítězili v Caen 2:1. Tým,
který chtěl být konkurentem Lyonu v boji o titul, získal dvoubrankový náskok po hlavičce obránce Rodrigueze a přesně provedeném rychlém protiútoku, který do prázdné branky zakončil Niang.

Caen ovšem sahalo po remíze, několikrát musel zasahovat náhradní brankář hostů Mandanda, který nahradil zraněnou jedničku Carrassa. Snížení domácích hráčů tak přišlo až v nastavení, když se prosadil střídající Samson.

V nečekaně kvalitních výkonech pokračují fotbalisté Nancy, kteří přehráli Auxerre 4:1 a vyhoupli se do čela tabulky, kde mají dvoubodový náskok před Lorientem. Nancy si na výhru zadělalo dvěma rychlými góly v rozmezí jediné minuty v podání Ntsayiho a Kima. Krátce po změně stran pak domácí své vedení zvýšili až na čtyři branky a zápas již jen dohrávali.

Paris St. Germain zase nevyhrál, s Lille zachránil remízu 1:1 až v závěru utkání. Střídající útočník Frau vyrovnal v 87. minutě, hosté vedli po trefě Makouna z první půle. Vyrovnat mohl již v 71. minutě nejlepší kanonýr Pařížanů Pauleta, ale jeho penaltu chytil brankář Sylva. Pro oba celky to byla už čtvrtá remíza z pěti utkání.

Výsledky 5. kola: Caen - Marseille 1:2 (90.+3 Samson - 42. Rodriguez, 52. Niang), Bordeaux - Lorient 2:2 (11. a 68. Bellion - 15. Saifi, 89. Namouchi), Monako - Le Mans 3:1 (47. a 52. Cufré, 65. Piquonne - 31. Matsui), Nancy - Auxerre 4:1 (36. Ntsayi, 37. Kim, 47. Biancalani, 54. Fortune - 59. Lejeune), Nice - Toulouse 1:1 (42. Ederson - 87. Gignac), Rennes - Mety 2:0 (45. a 54. Thomert), Štrasburk - Lens 2:1 (56. Renteria, 64. Cohade - 71. Keita), Valenciennes - Sochaux 3:1 (11. Bezzaz, 45. Chelle, 75. Savidan - 7. Quercia), Paris St. Germain - Lille 1:1 (87. Frau - 42. Makoun), Lyon - St. Etienne 1:0 (54. Benzema)