Milan Baroš

Milan Baroš | foto: Profimedia.cz

Lyon je zase první, Barošovi tekla krev

• 21
Paříž - Olympique Lyon, suverén posledních let ve francouzské fotbalové lize, se po nevydařeném úvodu znovu dostal na první místo v tabulce. Pomohla mu k tomu výhra v dohrávce třetího kola, ve které porazil Racing Lens 3:0. Český útočník Milan Baroš odehrál 85 minut, gólově prosadit se ale nedokázal.

Úřadující mistr se dostal do vedení ve 42. minutě po gólu Fabia. Televizní záběr odhalil, že se mohlo jednat o ofsajd.

Statečně hrající soupeř pak dlouho vzdoroval, ale v posledních deseti minutách potvrdili výhru domácích Källström a Benzema.

Český útočník Milan Baroš nastoupil v základní sestavě Lyonu, prosadit se ale nedokázal. Ve druhém poločase ho kolenem do obličeje zasáhl Jonathan Lacourt a na tváři českého útočníka se objevila krev. Po krátkém ošetření pokračoval ve hře.

V 85. minutě Baroš střídal.

V druhém dohrávaném utkání nováček Caen překvapivě porazil 2:1 Toulouse. Hosté navíc snižovali až v nastavení. Pro Caen to byla teprve druhá výhra v sezoně.

Výsledek - dohrávka 3. kola:
Lyon - Lens 3:0 (42. Fabio, 81. Källström, 90. Benzema), Caen - Toulouse 2:1 (13. Compan, 55. Nivet - 90.+2 Emana).