Lyon drží před Bordeaux náskok čtrnácti bodů

• 9
Paříž - Fotbalisté Lyonu vyhráli v úvodním utkání dvaadvacátého kola francouzské ligy v Nancy 2:0 a vedou tamní soutěž s náskokem čtrnácti bodů. Druhé je Bordeaux, které zvítězilo v Monaku. Třetí místo o bod za Bordeaux drží Auxerre. Z českých fotbalistů nastoupil v sobotu jen Vladimír Šmicer z Bordeaux.

Bordeaux, v jejichž dresu nastoupil Šmicer v základní sestavě, dalo vítězný gól v 70. minutě. Jeho autorem byl Denilson, jenž krátce předtím přišel na hřiště místo českého reprezentanta.

Brazilec tak pokazil premiéru v novém dresu Christianu Vierimu, který do knížecího týmu přestoupil tento týden z AC Milán. Jaroslav Plašil nehrál.

Lyon se na zmrzlém trávníku jedenáctého týmu soutěže prosadil až v druhém poločase.

V 49. minutě dostal obhájce titulu do vedení Cacapa, uklidňující druhou branku vstřelil šest minut před koncem Fred.

Třetí místo o bod za Bordeaux drží Auxerre, které opět hrálo bez českého obránce Reného Bolfa. Sedmým gólem Peguyho Luyinduly v sezoně zvítězilo 1:0 nad Lens.

Fotbalisté Paris St. Germain museli v domácím zápase proti Troyes čekat na vítězný gól do 93. minuty. Vstřelil jej střídající útočník Fabrice Pancrate, který tak klub udržel na čtvrtém místě dva body za druhým Bordeaux.

Fotbalisté St. Etienne prohráli v  dohrávce dvaadvacátého kola francouzské ligy 1:3 s Toulouse. Zápas byl 15. ledna po patnácti minutách zastaven kvůli zmrzlému hřišti.

Výsledky 22. kola:
Nancy - Lyon 0:2 (49. Cacapa, 84. Fred), Auxerre - Lens 1:0 (45. Luyindula), Le Mans - Ajaccio 1:0 (90. vlastní Carlos), Lille - Sochaux 3:0 (1. Moussilou, 45. vlastní Pitau, 55. Gygax), Monako - Bordeaux 0:1 (70. Denilson), Nantes - Nice 0:0, Štrasburk - Mety 2:1 (11. Le Pen z pen., 36. Johansen - 87. Tum), Paris St. Germain - Troyes 2:1 (45. Pauleta z pen., 90. Pancrate - 49. G. Ba), Marseille - Rennes 1:0 (65. Pagis), St. Etienne - Toulouse 1:3 (82. Diawara - 6. a 71. Akpa