Lyon čtyřmi góly deklasoval Mety

• 1
Paříž - Neporažený Lyon dál suverénně kráčí francouzskou ligou. V sobotním utkání 12. kola rozstřílel poslední Mety na jejich hřišti a vyhrál 4:0. Na čele tabulky má i nadále sedmibodový náskok před druhou Paříží, která zvítězila nad Nancy. Monako překvapivě podlehlo na hřišti jednoho z nejslabších týmů ligy v Sochaux 1:2.

Úřadující šampioni z Lyonu si v Metách připsali nejvyšší vítězství této sezoně. Po středeční výhře 2:1 nad Olympiakosem Pireus, jímž se na dosah přiblížili postupu do osmifinále Ligy mistrů, se v domácí soutěži nijak nešetřili. Už v poločase vedli 3:0 a
hned po přestávce dorazil soupeře Malouda.

Skóre otevřel norský kanonýr Carew, který nastoupí v baráži o mistrovství světa proti
českým fotbalistům. V devátém ligovém utkání se trefil už popáté.

Bordeaux bez Vladimíra Šmicra uhrálo v Toulouse remízu 1:1. Alespoň bod zajistil hostům vyrovnávacím gólem v 57. minutě Francia.

Pařížský klub zdolal Nancy 1:0, na udržení čistého konta se podílel i obránce David Rozehnal, jenž byl v 71. minutě střídán.

O čtvrté místo přišlo Auxerre, kterému při porážce 0:1 v Nice opět chyběl český reprezentant René Bolf.

Sochaux se v utkání s Monakem ujalo vedení už v osmé minutě, kdy skóroval brazilský útočník Ilan, ve 40. minutě zvýšil Dagano na 2:0, v nastaveném čase snížil Maicon. Český záložník Jaroslav Plašil se na trávník dostal v 60. minutě, kdy vystřídal Sorlina.

Monako tak prohrálo podruhé za sebou, ve čtvrtek tým neuspěl ani v Poháru UEFA ve Stavangeru.

Monako, které se v evropské pohárové soutěži utká i s pražskou Slavií, hrálo v sestavě: Warmuz - Maicon, Squillaci, Givet, Evra - Sorlin (60. Plašil), Bernardi, Maoulida (60. Adebayor), Meriem - Gigliotti, Kapo (69. Modesto).

O první vítězství v sezoně marně bojoval Štrasburk na stadionu Le Mans. Hosté podlehli 0:2, přičemž prohrávali už od první minuty po Hautcoeurově brance. V 42. minutě pak přidal další gól japonský reprezentant Macui.

Výsledky - 12. kolo:
Mety - Lyon 0:4
(22. Carew, 35. Juninho, 44. Wiltord, 50. Malouda), Lille - Nantes 2:0 (23. Makoun, 90. Moussilou), Nice - Auxerre 1:0 (35. Vahirua), Paris St. Germain - Nancy 1:0 (53. Kalou), Toulouse - Bordeaux 1:1 (42. Moreira - 57. Francia), Ajaccio - Rennes 0:1 (41. Frei), Le Mans - Štrasburk 2:0 (1. Hautcoeur, 42. Macui), Sochaux - Monako 2:1 (8. Ilan, 40. Dagano - 90+1. Maicon), Troyes - Lens 1:1 (70. Adam - 21. Cousin), St. Etienne - Marseille 2:1 (23. Feindouno, 84. Hellebuyck - 35. Ribéry).

20. Méty 12 0 4 8 4:22 4

Gregory Tafforeau z Lille (vpravo) v souboji s Habibem Bamogoem v utkání francouzské ligy mezi Lille a Nantes.