Fotbalisté Liverpoolu oslavují postup přes Arsenal.

Fotbalisté Liverpoolu oslavují postup přes Arsenal. | foto: AP

Deset gólů a radost Liverpoolu, Arsenal v Ligovém poháru končí

• 7
Liverpool vyřadil v osmifinále anglického Ligového poháru po divoké domácí přestřelce fotbalisty Arsenalu na penalty, v normální hrací době skončil zápas nevídanou remízou 5:5. Manchester United zvítězil na hřišti Chelsea 2:1 díky dvěma zásahům Marcuse Rashforda. Mezi osm nejlepších postoupila i Aston Villa po výhře 2:1 nad Wolverhamptonem.

Liverpool vedl od šesté minuty po vlastní brance Shkodrana Mustafiho, ale „Kanonýři“ zareagovali třemi trefami. O dvě z nich se postaral brazilský záložník Martinelli. Dvě minuty před koncem poločasu snížil z penalty James Milner.

Londýňané si dvoubrankové vedení vzali v 54. minutě zpět, „Reds“ však v rozmezí 58. až 62. minuty srovnali. V 70. minutě se hosté znovu posunuli do vedení, ale ve čtvrté minutě nastavení poslal zápas do penaltového rozstřelu druhou trefou večera Divock Origi.

Na penalty zvítězil vedoucí celek Premier League 5:4. Jediným neúspěšným exekutorem ze všech hráčů byl Daniel Ceballos.

Chelsea FC - Manchester United 1:2 (0:1)

Branky: 61. Batshuayi - 25. Rashford, 73. Rashford. Rozhodčí: Tierney – Hussin, Lennard. ŽK:18. Batshuayi, 90. Kovačić - 11. McTominay, 83. Fred. Diváci: 38645.

Chelsea FC Caballero – R. James, Zouma, Guehi, Alonso – Gilmour (70. Mount), Jorginho (C), Kovačić – Hudson-Odoi, Batshuayi (78. Abraham), Pulisic (70. Pedro)

Manchester United Romero – Lindelöf (66. Martial), Maguire (C), Rojo – Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Lingard (67. Pereira), Williams – D. James, Rashford (80. Young)

Aston Villa FC - Wolverhampton Wanderers 2:1 (1:0)

Branky: 28. El-Ghazi, 57. Elmohamady - 54. Cutrone. Rozhodčí: Lee Mason. ŽK:84. McGinn.

Aston Villa FC Steer – Elmohamady (C), Konsa, Hause, N. Taylor – Lansbury (81. McGinn), Luiz, Hourihane – Trezeguet, Davis (50. Kodjia), El-Ghazi

Wolverhampton Wanderers Ruddy – Vallejo, Bennett (C), Kilman – Sanderson, Jordao (71. T. Taylor), Perry, Vinagre – Campbell (68. Ashley-Seal), Cutrone, Neto (77. Cristovao)

Liverpool FC - Arsenal FC 5:5 (2:3)pen. 5:4

Branky: 6. Mustafi, 43. Milner, 58. Oxlade-Chamberlain, 62. Origi, 90+4. Origi - 19. Torreira, 26. Martinelli, 36. Martinelli, 54. Maitland-Niles, 70. Willock. Rozhodčí: Marriner – Cook, Massey-Ellisová. ŽK:24. Brewster, 44. Lallana - 64. Willock, 77. Kolašinac, 85. Saka. Diváci: 52 694.

Liverpool FC Kelleher – Williams, Gomez, van den Berg, Milner (C) – Oxlade-Chamberlain (81. Chirivella), Lallana, Keïta (55. Jones) – Elliott, Origi, Brewster.

Arsenal FC Martinez – Bellerín (C), Mustafi, Holding, Kolašinac (83. Tierney) – Torreira (72. Ceballos), Willock – Maitland-Niles, Özil (65. Guendouzi), Saka – Martinelli.