Fotbalisté Realu Madrid se radují z prvního gólu v utkání s Mallorcou.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z prvního gólu v utkání s Mallorcou. | foto: Reuters

Real porazil Mallorcu a před El Clásicem drží náskok. Girona podlehla Atléticu

• 0
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 31. kole španělské ligy 1:0 na Mallorce a vedou tabulku stále o osm bodů před druhou Barcelonou, jež zvítězila na hřišti Cádizu 1:0. Oba velcí rivalové se příští týden na Santiagu Bernabéu utkají ve slavném El Clásicu. Třetí Girona ztrácí po prohře s Atléticem Madrid 1:3 na čelo už třináct bodů.

Trenér Realu Carlo Ancelotti šetřil před středeční odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City některé klíčové hráče, v základní sestavě chyběli záložník Toni Kroos či ofenzivní hvězdy Rodrygo a Vinícius Júnior. Utkání na hřišti poraženého finalisty letošního Španělského poháru rozhodl ve 48. minutě dalekonosnou, lehce tečovanou střelou Aurélien Tchouaméni. První atraktivní souboj mezi City a Realem skončil v Madridu remízou 3:3.

Jedinou branku v Cádizu vstřelil ve 37. minutě Joao Félix. Alonsův rohový kop hlavou přizvedl domácí záložník Fernández a portugalský reprezentant předvedl ekvilibristický kop přes hlavou.

Kataláncům kvůli vyloučení ze zápasu s Atléticem Madrid chyběl trenér Xavi Hernández. Zastoupil ho opět jeho bratr Óscar a sourozenecká dvojice společně udělala v základní sestavě osm změn oproti středeční Lize mistrů v Paříži, v níž Barcelona vybojovala výhru nad PSG 3:2.

OBRAZEM: Jak oslavit trofej? Na lodích! V Bilbau po čtyřiceti letech ožila tradice

V dresu Cádizu odehrál celé utkání host z pražské Slavie Aiham Ousou. Jeho tým dělí momentálně tři body od příček zaručujících záchranu.

Atlético Madrid porazilo třetí Gironu po obratu 3:1 a snížilo její náskok na čtyři body. Dva góly dal Antoine Griezmann. Katalánci popáté v řadě nezískali na soupeřově hřišti ani bod a poprvé v ročníku nebodovali v utkání, v němž vstřelili úvodní branku.

Gironu poslal do vedení už ve čtvrté minutě Dovbyk, jenž se 17 góly předčil na špici tabulky střelců Bellinghama z Realu Madrid a Budimira z Pamplony. Ve 34. minutě Atlético zahrávalo pokutový kop za Gutiérrezovu ruku, k míči se postavil Griezmann a penaltu bezpečně proměnil.

Domácí pak stihli strhnout vedení na svou stranu ještě v prvním poločase, v šesté nastavené minutě se prosadil Correa. Konečný výsledek stanovil v 50. minutě druhou brankou v zápase Griezmann. Francouzský útočník v sezoně nastřílel už 13 gólů.

Atlético Madrid - Girona FC 3:1 (2:1)

Branky: 35. Griezmann, 45+6. Correa, 51. Griezmann - 5. Dovbyk. ŽK:26. Saúl, 37. Correa, 90+2. Llorente - 32. Y. Herrera.

Atlético Madrid Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Mandava (46. Witsel), Riquelme (69. Lino) – de Paul (76. Azpilicueta), Koke, Saúl (42. Morata) – Correa, Griezmann (69. Llorente).

Girona FC Gazzaniga – E. García, Da. López (66. A. Martínez), Blind, Gutiérrez – Couto, Solís (58. Torre), A. García, Y. Herrera (66. Portu), Sávio – Dovbyk (84. Stuani).

Rayo Vallecano - Getafe CF 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Figueora – Villate, Granel. ŽK:7. Camello, 17. Palazón, 81. Lejeune, 81. Mumin, 90+2. Valentín - 17. J. Iglesias, 39. Mata, 51. G. Álvarez, 81. Moriba, 81. Latasa, 87. Ó. Rodríguez.

Rayo Vallecano Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Chavarría – Palazón (74. Nteka), Valentín (C), U. López (74. Ciss), De Frutos (84. Rațiu) – Camello (84. Falcao), Trejo (65. Crespo).

Getafe CF Soria – Dakonam (C), G. Álvarez, Alderete – J. Iglesias (46. Carmona), Milla (77. Moriba), Maksimović, Santiago (66. Ó. Rodríguez), Rico (90. Angileri) – Greenwood, Mata (46. Latasa).

RCD Mallorca - Real Madrid 0:1 (0:0)

Branky: 48. Tchouaméni. Rozhodčí: Sánchez Martínez – Cabañero Martínez, López Mir. ŽK:16. Raíllo - 85. Lunin. Diváci: 23244.

RCD Mallorca Rajković – Maffeo (78. Radonjić), G. González, Raíllo, Nastasić, Lato – Ant. Sánchez (59. Prats), Morlanes (59. Mascarell), S. Costa (59. Darder), Dan. Rodríguez (87. Larin) – Muriqi.

Real Madrid Lunin – L. Vázquez (90. Militão), N. Fernández (C), Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Modrić (86. Carvajal) – B. Díaz (63. Vinícius Júnior), Joselu, Bellingham (63. Camavinga).

Cádiz CF - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Branky: 37. Félix. Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso. ŽK:45+1. Alcaraz, 64. J. Hernández, 85. Martí - 26. Cubarsí, 45+1. Roberto, 77. ter Stegen. Diváci: 19 607.

Cádiz CF Ledesma /C/ – Carcelén, Chust (84. Pires), Ousou, Hernández – Navarro (77. Machís), Alcaraz, Fernández (77. Samassékou), Sobrino – Ramos (52. Gómez), Jiménez (77. Martí).

FC Barcelona ter Stegen – Fort (62. Pedri), Cubarsí, Christensen (62. Koundé), Alonso – Roberto /C/, Romeu, López (80. Raphinha) – Torres, Roque (62. Yamal), Félix (85. Casadó).