Komňackému přinesla slovenská premiéra porážku

Bratislava - Hořkou příchuť měla premiéra českého trenéra Františka Komňackého ve slovenské lize. Mistrovská žilina pod jeho vedením nestačila před domácím publikem na Slovan a v přímem souboji o druhé místo tabulky podlehla 0:1. Vedení si pojistila Trnava, která uspěla proti Ružomberoku díky trefě exlibereckého Kožucha. V nedělní dohrávce remizovaly Košice s Matadorem Púchov 1:1 a v tabulce jsou bez porážky na druhém místě tři body za vedoucí Trnavou.

Šest tisícovek diváků bylo zvědavých, jak se předvede nový lodivod loňského mistra. Komňacký ovšem spokojen být nemohl, 19 minut před koncem jej zarmoutil Hrnčár. Žilina tak zůstala na 13 bodech a letos prohrála už potřetí.

V bratislavském derby zdolal Inter Artmedii Petržalka 4:1, ačkoliv prohrával od 15. minuty po vlastním gólu Gáspára.

V Košiích byl zápas duelem dvou českých brankářů, Jiřího Kobra z Košic a Tomáše Bernadyho z Púchova. Oba inkasovali jednou - skóre otevřel košický Mati, vyrovnání přišlo až minutu před koncem a postaral se o ně Ovad.

Výsledky:
MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:1 (79. Ed. Hrnčár)
Spartak Trnava - SCP Ružomberok 1:0 (47. Kožuch)
Inter Bratislava - Artmedia Petržalka 4:1 (23. a 44. Halenár, 41. Lelkeš, 61. Tomčák - 15. Gáspár vlastní)
1. FC Košice - Matador Púchov 1:1 (21. Mati - 89. Ovad)