Klose a Ailton se zaskvěli hattricky

• 3
Praha - Dvěma hattrickům aplaudovali fanoušci v bundeslize. V sobotním utkání Brémy - Bochum (3:1) se třemi brankami blýskl domácí brazilský útočník Ailton, v neděli stejný kousek zopakoval německý reprezentant Klose z Kaiserslauternu, který tak svůj tým dovedl k domácí výhře nad Herthou Berlín (4:2). Ailton s třinácti góly vede střeleckou tabulku právě před Klosem, jenž se trefil devětkrát.

Po osmi týdnech zdravotních problémů se do sestavy Borussie Dortmund vrátil všemi fanoušky očekávaný český reprezentant Tomáš Rosický. V dortmundské sestavě však nakonec v domácím utkání s Leverkusenem upoutal největší pozornost devatenáctiletý útočník Gambino. Ten byl povolán z amatérské rezervy a dvěma góly se podílel na nerozhodném výsledku 2:2.

Gambino nastoupil v bundeslize teprve podruhé, ale počínal si srdnatě a už v prvním poločase zajistil svému mužstvu dvoubrankové vedení. Další šance však hráči Dortmundu včetně Jana Kollera nevyužili a hosté po přestávce vyrovnali, přestože posledních patnáct minuto dohrávali v deseti bez vyloučeného Placenteho.

Před rekordní návštěvou 81 500 diváků ztratili domácí ve šlágru kola první body v tomto ročníku na Vestfálském stadionu. Leverkusen po remíze klesl v tabulce na třetí místo, Dortmund zůstal pátý.

V čele tabulky se udržel Stuttgart, který zvítězil 3:1 nad Hannoverem. Domácí fanoušky už před zápasem potěšil obránce Andreas Hinkel, jenž prodloužil smlouvu s klubem až do roku 2007, i když se o něj zajímala řada týmů. Jednadvacetiletý hráč si díky vylepšeným podmínkám ročně vydělá 2,5 milionu eur.

Tři branky daly také druhé Brémy v utkání s Bochumí a všechny měl na svědomí brazilský kanonýr Ailton. V této sezoně se trefil už třináctkrát a v čele tabulky střelců získal pětigólový náskok.

Mužstvo Kaiserslauternu spasil rovněž hattrick německého reprezentanta Kloseho, který se střelecky prosadil v domácím utkání s Herthou Berlín. Přitom hosté v poločase 2:0 vedli. Díky vítězství domácí opustili sestupové pásmo.

Výsledky 13. kola:
Wolfsburg - Mönchengladbach 1:3
(32. Schnoor - 13. van Hout, 68. van Lent, 77. Kolkka), Schalke - Rostock 0:1 (53. Tjikuzu), Dortmund - Leverkusen 2:2 (29. a 32. Gambino - 35. Neuville, 78. Babič), Stuttgart - Hannover 3:1 (78. a 90. Meissner, 29. Szabics - 82. Brdaric), Brémy - Bochum 3:1 (6., 14. a 50. z pen. Ailton - 76. Fahrenhorst), Kolín n. R. - Hamburk 0:1 (41. Barbarez), Mnichov 1860 - Bayern Mnichov 0:1 (34. Makaay), Kaiserslautern - Hertha Berlín 4:2 (47., 68. a 79. Klose, 77. Tchato - 37. Rafael, 45. vlastní Knavs), Freiburg - Frankfurt 1:0 (81. Sanou).

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

Silvio Meissner, útočník Stuttgartu, rozhodl zápas s Hannoverem dvěma góly.

Český fotbalista David Jarolím z Hamburku uniká Dirku Lottnerovi z Kolína nad Rýnem.

Miroslav Klose z Kaiserslauternu odkopává míč před Josipem Šimuničem z Herthy Berlín v bundesligovém zápase 23. listopadu 2003 v Kaiserslauternu.