Radost fotbalistů Bilbaa

Radost fotbalistů Bilbaa - Fotbalisté Bilbaa se radují z gólu Fernanda Llorenteho (vlevo), který jim vynesl bod na hřišti Valencie. | foto: AP, ČTK

Kanonýr Nistelrooij se blýskl čtyřmi góly

Madrid - Čtyřmi pohotovými brankami zajistil nizozemský kanonýr Ruud van Nistelrooij fotbalistům Realu Madrid vítězství 4:1 nad mužstvem Osasuna Pamplona na jeho hřišti. Rázem se tak dostal na špici tabulky střelců, když má na kontě osm přesných zásahů stejně jako Milito ze Zaragozy a Kanoute ze Sevilly.

Letní posila Realu začala úřadovat v 12. minutě, když Nistelrooij dorazil Robinhovu
střelu. Brazilský útočník byl i u druhé Nistelrooijovy trefy, když se od něj odrazil míč a jeho kolega z útoku už měl před prázdnou brankou lehkou úlohu. Nizozemec ještě do poločasu uzavřel čistý hattrick, po brejku zamířil levačkou přesně k tyči.

Po změně stran pak vykřesal domácím naději Valdo, který hlavou využil rohový kop, ale poslední slovo si vzal opět Nistelrooij. Další rychlý protiútok vedl Emerson, protlačil míč na Nizozemce, který z hranice vápna nedal křižnou střelou brankáři Pamplony šanci.

Nistelrooij se tak stal prvním čtyřgólovým střelcem tohoto ročníku španělské ligy.

Na první místo tabulky se domácí výhrou 3:1 nad Zaragozou dostala Barcelona, v utkání se střelecky prosadil dvěma góly Ronaldinho, na každé straně bylo po jednom vyloučeném.

Poprvé v sezoně fotbalisté Valencie ztratili body na domácím stadionu Mestalla. V  utkání desátého kola dokázali pouze remizovat s Athletikem Bilbao 1:1. O dva body ale přišli až v poslední minutě zápasu, kdy se trefil hostující Fernando Llorente.

Jeho jmenovec Morientes poslal domácí do vedení v úplném závěru prvního poločasu, připsal si pátý gól v sezoně a vyrovnal se střelecky svému spoluhráči Davidu Villovi na čtvrtém místě tabulky střelců.

Favorit pak po změně stran neproměnil celou řadu vyložených příležitostí a v 90. minutě přišel trest. Llorente přeskočil při centru obránce a vyrovnáním získal pro tým z dolní části tabulky cenný bod.

Atlético Madrid se po čtyřech zápasech dočkalo vítězství. Klub z metropole porazil Villarreal 3:1.

Jen bezbrankovou remízu uhráli hráči Sevilly na hřišti Santanderu a tabulku tak vedou jen o dva body. Musejí tak doufat, že noční utkání mezi Barcelonou a Zaragozou skončí remízou.

Případný vítěz je totiž na první místě vystřídá. Dnešní utkání Seville nevyšlo, ke vstřelení branky měli blíže domácí, jenže Žigič, Munitis i Serrano ve svých šancích selhali.

Na čtvrté místo se vyhoupli fotbalisté Getafe, kteří porazili 1:0 Mallorku. O jedinou branku se postaral po hodině hry Nacho. Stal se teprve šestým střelcem, kterému se v letošní sezoně podařilo obranu Mallorky překonat.

Výsledky - 10. kolo: Atlético Madrid - Villarreal 3:1 (36. Castro, 45. Torres z pen., 64. Aguero - 13.  Fuentes),  Valencie - Bilbao 1:1 (44. Morientes - 90. Llorente), Betis Sevilla - Levante 2:1 (5. Edu, 90+1. Capi - 63. Mustafa), Getafe - Mallorca 1:0 (60. Nacho), San Sebastian - Espaňol Barcelona 1:1 (30. Cerio - 54. Garcia), Santander - FC Sevilla 0:0, Tarragona - La Coruňa 0:0, Vigo - Huelva 1:2 (82. Guayre - 48. Pongolle, 57. Uche), Osasuna Pamplona - Real Madrid 1:4 (64. Valdo - 12., 27., 45. a 84. Van Nistelrooij), Barcelona - Zaragoza 3:1 (31. a 86. Ronaldinho, 90. Saviola - 17. Milito).

1. Barcelona 10 7 2 1 23:9 23
2. Sevilla 10 7 1 2 19:10 22
3. Real Madrid 10 6 2 2 18:7 20
4. Zaragoza 10 6 1 3 21:14 19
5. Getafe 10 6 1 3 10:7 19
6. Valencie 10 5 3 2 15:8 18
7. Atlético Madrid 10 5 2 3 13:8 17
8. La Coruňa 10 4 4 2 10:8 16