Juventus s Nedvědem si na oslavy musí počkat

• 4
Řím - Juventus je ještě slavit nemůže, ale už jsou známi první sestupující. To jsou hlavní události, které přineslo 31. kolo italské ligy. Lídr tabulky byl dokonce krok od porážky, ale šest minut před koncem brankář Buffon chytil penaltu Fioremu z domácího Lazia. Proti "svým" nastoupil i český záložník Pavel Nedvěd, byť měl v týdnu lehkou autonehodu. Juventus vede o osm bodů a bez ohledu na výsledky pronásledovatele z Interu Milán mu ve zbývajících třech zápasech stačí k titulu získat dva body.

Inter totiž ztratil také, o vítězství v Bergamu přišel dvacet minut před koncem. Třetí AC Milán sice porazil Como, ale Juventus už předstihnout nemůže.

"Dokud má Inter matematickou šanci, my ještě slavit nemůžeme," zůstal opatrný trenér Juventusu Marcelo Lippi.

V týdnu čekají všechna tři elitní italská mužstva zápasy semifinále Ligy mistrů.

Nejspíš i proto nechal kouč Interu na lavičce útočníky Crespa a Recobu. Při absenci zraněného Vieriho tak nastoupil osmnáctiletý Nigérijec Martins a podobně jako nedávno v Lize mistrů ukázal, že není v kádru Interu jen do počtu. Na gól mu stačilo jen třináct minut, ale vedení Inter neuhájil.

"Na titul už nedosáhneme, máme příliš velkou ztrátu," řekl reportérům agentury Reuters trenér Interu Hector Cúper.

Juventus se proti Lazio často jen bránil. Šest minut před koncem lídra od porážky zachránil brankář Buffon, který vyrazil penaltu Fioremu. Rozhodčí Collina pokutový kop nařídil za faul Thurama na Castromana.

Ve hře o Pohár UEFA zůstalo Udine, které s Markem Jankulovskim v sestavě zvítězilo na neutrálním hřišti v Reggio nell´ Emilia nad AC Turínem a poslalo ho do druhé ligy.

Vedle turínského klubu prohrálo svůj boj o udržení už i Como. Třetím sestupujícím bude s největší pravděpodobností Piacenza. O čtvrtém se rozhodne nejspíš mezi Regginou a Bergamem. Ostatní kluby z druhé poloviny tabulky jsou relativně v bezpečí.

Reggina v sestavě s českým obráncem Martinem Jiránkem vedla doma nad Římem, ale po přestávce dostala během sedmi minut tři góly. Poté byl Jiránek střídán.

Výsledky 31. kola:
Atalanta - Inter 1:1 (71. Gautieri - 13 Martins)
Lazio - Juventus 0:0
Milán - Como 2:0 (11. Inzaghi z penalty, 59. Nesta)
Chievo - Piacenza  3:1 (66. De Franceschi, 68. De Franceschi, 79. Bjelanovič - 47. Di Francesco)
Modena - Empoli  1:1 (40. Colucci - 57. Di Natale)
Parma - Boloňa 1:2 (60. Paramatti - 64. Mutu, 68. Locatelli)
Perugia - Brescia  0:0
Reggina - Řím 2:3 (16. Bonazzoli, 90. Nakamura - 61. Tommasi, 63. Emerson, 68. Vargas vlastní)
Torino - Udinese  0:1 (81. Iaquinta)