Juventus Turín - FC Turín | foto: Reuters

Italskou ligu vede Udine, Juventus vyhrál po čtyřech zápasech

V čele italské ligy jsou fotbalisté Udine. V 8. kole totiž porazili 3:1 AS Řím a Inter jen remizoval s Janovem 0:0. Po čtyřech zápasech naplno bodoval Juventus, který v městském derby zdolal FC Turín.

Český záložník Pavel Nedvěd odehrál na straně vítězů celý zápas, Zdeněk Grygera odešel ze hřiště po prvním poločase. Zatímco Juventus se možná pomalu dostává z krize, FC Turín v ní setrval: prohrál už čtvrtý zápas za sebou.

Inter nenavázal na výkon z minulého kola, kdy AS Řím nastřílel čtyři branky, a v útoku se trápil. Nevysvobodil ho ani švédský útočník Zlatan Ibrahimovič, který se v týdnu stal díky prodloužení smlouvy nejlépe placeným hráčem světa. Inter podruhé v sezoně vyšel střelecky naprázdno, přestože Janov hrál poslední půlhodinu bez vyloučeného Juriče.

Zaváhání Mourinhova týmu využilo Udine, které znovu těžilo ze hry své největší hvězdy Di Nataleho. Italský reprezentační útočník nejprve v duelu s úřadujícím vicemistrem AS Řím proměnil pokutový kop a po změně stran zvýšil na 3:0. Hostům k odvrácení čtvrté prohře za sebou nepomohla ani proměněná penalta uzdraveného kapitána Tottiho.

Dejan Stankovič (Inter Milán)

V souboji dvou překvapení sezony se radovala Neapol, která si poradila s Laziem na jeho hřišti. O jedinou branku se po hodině hry zasloužil argentinský útočník Lavezzi, který pronikl přes tři obránce a jeho centr si do vlastní branky srazil Siviglia. Lazio, za které hrál celé utkání i český stoper David Rozehnal, potřetí za sebou nevyhrálo a po vydařeném startu do sezony se propadá tabulkou.

Na čtvrté místo se vyhoupli fotbalisté AC Milán, kteří vyhráli 1:0 v Bergamu. O zisk tří bodů se zasloužil Brazilec Kaká, který ukončil střelecké trápení deset minut před koncem. Celé utkání odehrál za vítěze reprezentační bek Marek Jankulovski.

Siena remizovala na svém hřišti s Catanií 1:1. V zápase byli domácí lepším týmem, ale nakonec se i v pátém vzájemném střetnutí těchto mužstev dělily body. Catanii dlouho držel brankář Bizzari, ale v 75. minutě ho přesnou hlavičkou překonal střídající útočník Calaio.

O pět minut později se dostali hosté při jednom z ojedinělých průniků do pokutového území Sieny a po faulu domácího brankáře se kopala penalta, kterou spolehlivě proměnil Mascara.

Domácím nepomohl k třetímu vítězství v sezoně ani český záložník Lukáš Jarolím, který přišel na trávník v 78. minutě. Catanii se v poslední době daří, už v šestém zápase za sebou neprohrála a v tabulce jí patří druhá příčka.

Poslední Reggina si připsala první výhru v sezoně, když díky dvěma pokutovým kopům Corradiho vyhrála nad Lecce.

Výsledky, 8. kolo: Siena - Catania 1:1 (75. Calaio - 80. Mascara z pen.), Juventus Turín - FC Turín 1:0 (48. Amauri), Bergamo - AC Milán 0:1 (80. Kaká), Cagliari - Chievo 2:0 (30. Acquafresca, 54. Fini), Inter Milán - FC Janov 0:0, Lazio Řím - Neapol 0:1 (61. vlastní Siviglia), Reggina - Lecce 2:0 (58. a 90. Corradi obě z pen.), Sampdoria Janov - Boloňa 2:0 (63. Delvecchio, 74. Bellucci), Udine - AS Řím 3:1 (10. z pen. a 53. Di Natale, 22. Floro Flores - 75. Totti z pen.), Palermo - Fiorentina 1:3 (50. Simplicio - 42. a 62. Mutu, 20. Gilardino).