ZA 43 OBĚTÍ 43 MINUT V TICHOSTI. Fanoušci Janova uctili při zápase proti Empoli...

ZA 43 OBĚTÍ 43 MINUT V TICHOSTI. Fanoušci Janova uctili při zápase proti Empoli památku obětí, které přišly o život při tragickém zřícení Morandiho mostu. | foto: AP

Skoro celá půle v tichosti. Fanoušci Janova uctili oběti pádu mostu

• 1
Ačkoliv se proti Empoli trefili fotbalisté Janova dvakrát v úvodních dvaceti minutách, tisíce příznivců na tribunách na sobě nedaly nic znát. Přítomní totiž drželi pietu za 43 obětí zříceného Morandiho mostu.

„Prosíme o ohlušující ticho v úvodních 43 minutách zápasu, jednu minutu za každé dítě, každou matku, každého otce, pracovníka či studenta, kteří už tu s námi nejsou,“ žádali před nedělním duelem druhého kola (2:1) fanoušci janovského CFC.

Na úvod minuta ticha, následovaná potleskem pro příbuzné obětí, které klub pozval na trávník. A pak? Vskutku dlouhé mlčení.

Pravda, párkrát se z ochozů ozval tlumený jásot, třeba když domácí fotbalisté zaútočili. Ale dvě branky, které Janov vstřelil po přihrávkách Domenica Criscita v 6. a 18. minutě, bouřlivé oslavy nedoprovázely. Na dresech zkušeného reprezentačního beka a jeho spoluhráčů se objevila černá stužka, zatímco prostor určený pro sponzora zůstal nezvykle prázdný.

„Měli jsme to v hlavách, nohy nám ztěžkly, nešlo na tu nešťastnou událost nemyslet,“ přiznal trenér Davide Ballardini.

Janovské kluby (Sampdoria podlehla Udinese 0:1) hrály první zápasy sezony, protože před úvodním kolem kvůli tragédii požádaly o odložení.

V úterý 14. srpna se zřítila prostřední sekce Morandiho mostu, který byl součástí dálnice A10 do Milána. Příčina pádu je předmětem vyšetřování. Počet obětí vystoupal na číslo 43.

Jména všech se ve 43. minutě utkání objevila na světelné tabuli a diváci potleskem ukončili tichou pietu. Začali křičet „Genova, Genova!“ a až do konce vítězného duelu svůj tým hlasitě podporovali.