Gólová radost fotbalistů Interu Milán (ilustrační snímek)

Gólová radost fotbalistů Interu Milán (ilustrační snímek) | foto: Reuters

Inter rozhodl proti Sampdorii až v nastavení, Jankto střídal

• 0
Až ve třetí minutě nastaveného času padl jediný (a vítězný) gól v utkání mezi Sampdorií Janov a Interem Milán – vstřelil ho hostující Marcelo Brozovič. Záložník Jakub Jankto nastoupil v 5. kole italské fotbalové ligy za domácí v 56. minutě.

Rozhodčí duelu v Janově neuznali tři góly – dva Interu, jeden Sampdorii. Dvě z odvolaných branek padly v 87. a 90. minutě. Platil až zásah Brozoviče, ke kterému propadl balon po rohu. Záložník hostí si zpracoval balon na prsa a následně propálil vše, co mu stálo v cestě.

Parma vyhrála v italské lize podruhé za sebou, zvítězila i Fiorentina, na jejímž úspěchu měl velký podíl Marko Pjaca, který ze tří gólů jeden dal a na jeden přihrál.

Výsledky 5. kola: Parma - Cagliari 2:0 (20. Inglese, 47. Gervinho), Fiorentina - Spal Ferrara 3:0 (19. Pjaca, 29. Milenkovč, 56. Chiesa), Sampdoria Janov - Inter Milán 0:1 (90.+3 Brozovič).

Poznámka: Chievu byly odečteny 3 body za falšování účetnictví a má po pátém kole -1 bod.

20.Chievo40225:11

Parma Calcio 1913 - Cagliari Calcio 2:0 (1:0)

Branky: 20. Inglese, 47. Gervinho. Rozhodčí: Calvarese – Bottegoni, Mastrodonato. ŽK:32. Gagliolo, 69. Barillà - 34. Sau.

Parma Calcio 1913 Sepe – Iacoponi, Alves (C), Gagliolo, Dimarco – L. Rigoni, Štulac, Barillà – Gervinho (85. Gobbi), Inglese (73. Ceravolo), Di Gaudio (65. Deiola).

Cagliari Calcio Cragno – Srna, Romagna, Klavan, Lykogiannis – Ionita, Bradarić (78. Cigarini), Barella (60. L. Castro) – Pedro – Cerri (60. Farias), Sau (C).

ACF Fiorentina - Spal 3:0 (2:0)

Branky: 19. Pjaca, 29. Milenković, 56. Chiesa. Rozhodčí: Ghersini – Posado, Rocca. ŽK:33. Biraghi - 55. Schiattarella, 73. Kurtić.

ACF Fiorentina Lafont – Biraghi (46. Hancko), Hugo, Milenković, Pezzella – Benassi, Gerson, Chiesa (66. Mirallas) – Pjaca (77. Eysseric), Simeone, Veretout.

Spal A. Gomis – Cionek, Felipe, Vicari, Kurtić – Lazzari, Missiroli (66. Valoti), Schiattarella, Fares – Antenucci, Petagna (76. Paloschi).

UC Sampdoria - Inter Milán 0:1 (0:0)

Branky: 90+4. Brozović. Rozhodčí: Marco Guida. ŽK:6. Linetty, 90+3. Defrel, 90+5. Tonelli - 20. Miranda, 90+1. Valero. Diváci: 20906.

UC Sampdoria Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet (59. É. Barreto), Ekdal, Linetty (59. Jankto) – G. Ramírez (90+2. Sala) – Defrel, Quagliarella (C).

Inter Milán Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Asamoah – Vecino, Brozović – Nainggolan (83. Valero), Candreva (69. Baldé), Politano (61. Perišić) – Icardi (C).