AC Milán se raduje z gólu Patricka Cutroneho do sítě Fiorentíny

AC Milán se raduje z gólu Patricka Cutroneho do sítě Fiorentíny | foto: AP

Góly v Miláně i Barákova asistence, Inter v řeži na Laziu vybojoval LM

• 0
Fotbalisté AC Milán deklasovali Fiorentinu 5:1 a v závěrečném 38. kole italské Serie A si udrželi šesté místo, které slibuje přímý postup do Evropské ligy. Skupinu Ligy mistrů si zajistil Inter na úkor svého soupeře Lazia Řím. Záložník Antonín Barák přihrál na vítězný gól Udinese v duelu s Boloňou (1:0).

Po porážce 1:2 v Neapoli sestupuje Crotone, ve kterém v této sezoně hostoval obránce Stefan Simič. Benevento podlehlo 0:1 Chievu a 29. prohrou v sezoně stanovilo rekord Serie A.

Jediný gól v zápase Udine s Boloňou připravil Antonín Barák po půlhodině hry pro Fofanu. Český záložník prostrčil míč mezi obránci a jeho spoluhráč propálil tvrdou ránou brankáře Da Costu.

Baráka vystřídal v 73. minutě Widmer, Jakub Jankto odehrál celé utkání. V dresu Boloně se dostal ve 40. minutě na hřiště Ladislav Krejčí, jenž nahradil zraněného Orsoliniho.

Patrik Schick odehrál 72 minut při výhře AS Řím 1:0 v Sassuolu.

Přímý souboj o Ligu mistrů začalo lépe domácí Lazio, Inter ale dokázal po Perišičově vlastním gólu vyrovnat po rohu zásluhou D’Ambrosia. Do kabin ale přece jen šli spokojenější Římané, v 41. minutě zakončil rychlý brejk střelou po zemi k tyči Anderson.

V 78. minutě z pokutového kopu podruhé vyrovnal Icardi. Argentinský kanonýr stým gólem v Serii A za Inter dorovnal v čele tabulky střelců dnešního soupeře Immobileho, oba dali v této sezoně 29 ligových branek.

Inter potřeboval vyhrát, což se mu nakonec podařilo. Nejprve byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Lulič a devět minut před koncem rozhodl proti oslabenému soupeři po dalším rohu hlavou Vecino. Lazio se tak vinou horších vzájemných zápasů propadlo na páté místo a čeká ho pouze Evropská liga.

Neapol od úvodní minuty potvrzovala roli favorita a soupeře zamkla na obranné polovině. Skóre otevřel v 23. minutě po centru na zadní tyč Milik a o devět minut později zvýšil z takřka identické akce Callejón. Na oba góly přihrál Insigne, jenž připravil spoluhráčům za poslední tři sezony 30 branek, což je nejlepší bilance v lize. V závěru už pouze snížil Tumminello.

Fiorentina potřebovala k udržení naděje na účast v evropských pohárech vysoko zvítězit na San Siru a ve 20. minutě se ujala vedení zásluhou Simeoneho. Ještě do poločasu ale hráči AC skóre otočili. Nejprve se z přímého kopu trefil Calhanoglu a krátce před pauzou přesně mířil hlavou Cutrone.

Stejná spolupráce zafungovala i při gólu na 4:1, ještě předtím skóroval z dorážky Kalinič. Na konečných 5:1 pro domácí zvýšil Bonaventura po další asistenci Calhanogla.

Už v sobotu se legendární gólman Gianluigi Buffon se rozloučil s Juventusem výhrou, v Turíně tekly slzy.

Nedělní výsledky 38. kola: FC Janov - FC Turín 1:2 (80. Panděv - 30. Falqué, 58. Baselli), AC Milán - Fiorentina 5:1 (42. a 59. Cutrone, 23. Calhanoglu, 49. Kalinič, 76. Bonaventura - 20. Simeone), Cagliari - Bergamo 1:0 (87. Ceppitelli), Chievo - Benevento 1:0 (50. Inglese), Neapol - Crotone 2:1 (23. Milik, 32. Callejón - 90.+1 Tumminello), Spal Ferrara - Sampdoria Janov 3:1 (4. z pen. a 52. Antenucci, 50. Grassi - 66. Kownacki), Udinese - Boloňa 1:0 (30. Fofana), Lazio Řím - Inter Milán 2:3 (9. vlastní Perišič, 41. Anderson - 29. D’Ambrosio, 78. Icardi z pen., 81. Vecino), Sassuolo - AS Řím 0:1 (45.+1 vlastní Pegolo).

Spal - UC Sampdoria 3:1 (1:0)

Branky: 3. Antenucci, 49. Grassi, 52. Antenucci - 66. Kownacki. ŽK:76. Viviani - 3. Caprari, 45. Linetty, 75. Quagliarella. ČK:33. Caprari.

Spal A. Gomis (90+1. Marchegiani) – Šimić, Vicari, Felipe – Lazzari (58. F. Costa), Viviani (78. Schiattarella), Grassi, Kurtić, Mattiello – Antenucci – Paloschi.

UC Sampdoria Belec – Bereszyński, J. Andersen, Regini, Murru – Linetty, Capezzi (80. Verre), Praet – G. Ramírez (46. Quagliarella) – Kownacki, Caprari.

US Sassuolo Calcio - AS Řím 0:1 (0:1)

Branky: 45+1. Pegolo. Rozhodčí: Eugenio Abbattista – Davide Imperiale, Valerio Vecchi. ŽK:90+1. Biondini - 35. Fazio.

US Sassuolo Calcio Pegolo – Lemos, Acerbi, Peluso (59. Letschert) – Adjapong, Missiroli (85. Biondini), Magnanelli, Duncan, Rogério – D. Berardi (73. Babacar), Politano.

AS Řím Skorupski – Florenzi (76. Capradossi), Manolas, Fazio, Kolarov – Pellegrini, Gonalons, Strootman – Schick (72. El Shaarawy), Džeko, Perotti (80. Gerson).

S. S. Lazio - Inter Milán 2:3 (2:1)

Branky: 9. Perišić, 41. Anderson - 29. D'Ambrosio, 78. Icardi, 81. Vecino. Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Di Fiore. ŽK:26. Luiz Felipe, 34. Lulić, 37. Lucas Leiva, 63. Strakoša - 13. Brozović, 23. Miranda, 48. D'Ambrosio, 82. Vecino. ČK:79. Lulić, 90+3. Patric.

S. S. Lazio Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij (84. Nani), Radu (76. Bastos) – Marušić, Murgia, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić – Anderson – Immobile (75. J. Lukaku).

Inter Milán Handanovič – Cancelo, Škriniar, Miranda, D'Ambrosio (81. Ranocchia) – Vecino, Brozović – Candreva (61. Éder), Rafinha (68. Karamoh), Perišić – Icardi.

AC Milán - ACF Fiorentina 5:1 (2:1)

Branky: 23. Çalhanoğlu, 42. Cutrone, 49. N. Kalinić, 59. Cutrone, 76. Bonaventura - 20. Simeone. Rozhodčí: Fabbri – Dobosz, Giallatini. ŽK:26. Kessié, 34. Çalhanoğlu - 22. Cristóforo.

AC Milán G. Donnarumma – Calabria, Bonucci, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Kessié, Locatelli, Bonaventura (85. Torrasi), Cutrone (70. André Silva) – N. Kalinić (78. Antonelli), Çalhanoğlu.

ACF Fiorentina Sportiello (46. Drągowski) – Milenković, Pezzella (46. Gaspar), Hugo (29. Olivera), Biraghi – Cristóforo, Br. Dabo, Benassi – Saponara – Chiesa, Simeone.

SSC Neapol - FC Crotone 2:1 (2:0)

Branky: 23. Milik, 32. Callejón - 90+1. Tumminello. Rozhodčí: Banti – Meli, Bottegoni.

SSC Neapol Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan (77. Rog), Jorginho, P. Zieliński – Callejón, Milik (67. D. Mertens), L. Insigne (C) (75. Hamšík).

FC Crotone Cordaz (C) – Faraoni, Ceccherini, M. Capuano, Martella – Barberis, Mandragora, Rohdén (46. Stoian) – Trotta (64. Tumminello), Nwankwo, Nalini (58. F. Ricci).

Udinese Calcio - Bologna FC 1:0 (1:0)

Branky: 30. Fofana. Rozhodčí: Gavillucci. ŽK:24. Torosidis, 29. Verdi.

Udinese Calcio Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo (C), Nuytinck – Samir, Barák (73. Widmer), Fofana, Hallfredsson (88. Gi. Pezzella), Jankto – de Paul, Lasagna (70. Perica).

Bologna FC A. Da Costa (C) – Torosidis, S. Romagnoli, De Maio – Orsolini (40. Krejčí), A. Poli (85. Di Francesco), Džemaili, Masina – Crisetig, Verdi – Avenatti (61. Falletti).

Chievo Verona - Benevento Calcio 1:0 (0:0)

Branky: 50. Inglese. Rozhodčí: Fabrizio Pasque – Marco Zappatore, Alessandro Lo Cicero. ŽK:87. Radovanović.

Chievo Verona Sorrentino – Depaoli, Dainelli, Tomović, Gobbi – L. Castro (59. Bastien), Radovanović, P. Hetemaj – Giaccherini, Inglese (69. Stępiński), Birsa.

Benevento Calcio Puggioni – Sagna, Djimsiti, Tosca, Letizia – Cataldi (53. Sanogo), Sandro (90. Rutjens) – Brignola, Guilherme, Parigini (78. Coda) – Diabaté.

Cagliari Calcio - Atalanta Bergamasca Calcio 1:0 (0:0)

Branky: 87. Ceppitelli. Rozhodčí: Massa – Passeri, Alassio. ŽK:50. Barella, 90+3. Cigarini, 90+4. Pisacane - 46. Castagne.

Cagliari Calcio Cragno – Faragò, Pisacane, Ceppitelli (C), Lykogiannis – Deiola (71. Cigarini), Barella, Padoin – Ionita – Farias, Pavoletti (75. Sau).

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini (83. F. Rossi) – Castagne, Caldara, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens (28. Bastoni) – Iličić, Cristante (57. Barrow), A. Gómez (C).