Ruslan Malinovskyj z Atalanty oslavuje trefu proti AS Řím.

Ruslan Malinovskyj z Atalanty oslavuje trefu proti AS Řím. | foto: AP

Atalanta je po remíze s AS Řím o skóre třetí, odsunula Juventus

• 1
Fotbalisté Atalanty Bergamo remizovali v 32. kole italské ligy na hřišti AS Řím 1:1 a v tabulce se posunuli na třetí místo o skóre před turínský Juventus. V boji o evropské poháry porazila pátá Neapol šesté Lazio 5:2.

Skóre duelu mezi AS Řím a Atalantou otevřel v 26. minutě ukrajinský ofenzivní záložník Ruslan Malinovskij, který využil centr Robina Gosense z levé strany a poslal hosty do vedení. Právě Gosens ale týmu z Bergama závěr zápasu zkomplikoval. Německý obránce v 69. minutě dostal druhou žlutou kartu a oslabil Atalantu.

Římský tým početní výhodu využil po šesti minutách, kdy střelou z velké dálky překvapil brankáře Pierluigiho Golliniho stoper Bryan Cristante.

Neapol rázným způsobem přerušila pětizápasovou vítěznou šňůru Lazia. Dvěma góly se na výhře 5:2 podílel kapitán Lorenzo Insigne. Italský křídelník vstřelil od začátku roku dvanáct branek a se sedmnácti góly v sezoně je nejlepším střelcem týmu.

I v dresu Lazia se prosadil nejlepší kanonýr, Ciro Immobile v 70. minutě snížil na 1:4. O čtyři minuty později přidal druhý gól římského klubu Sergej Milinkovič-Savič, Neapol si však dobře rozehraný zápas vzít nenechala a zásluhou střídajícího Victora Osimhena uzavřela na konečných 5:2.

Italská fotbalová liga - 32. kolo: AS Řím - Atalanta Bergamo 1:1 (75. Cristante - 26. Malinovskij), Neapol - Lazio Řím 5:2 (7. z pen. a 53. Insigne, 12. Politano, 65. Mertens, 80. Osimhen - 70. Immobile, 74. Milinkovič-Savič).

AS Řím - Atalanta Bergamasca Calcio 1:1 (0:1)

Branky: 75. Cristante - 26. Malinovskyj. Rozhodčí: Calvarese – Vivenzi, Valeriani. ŽK:32. Calafiori, 47. Villar, 90+4. Cristante, 90+5. Ibañez - 52. Gosens. ČK:90+5. Ibañez - 69. Gosens.

AS Řím Pau López – Mancini, Cristante, Ibañez – Karsdorp, Villar (76. C. Pérez), Veretout, Calafiori (46. Peres) – Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan (86. B. Mayoral) – Džeko.

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Djimsiti, Romero, Palomino – Maehle, de Roon, Freuler (C), Gosens – Iličić (59. Muriel), Malinovskyj (59. Pašalić) – D. Zapata.

SSC Neapol - S. S. Lazio 5:2 (2:0)

Branky: 8. L. Insigne, 12. Politano, 53. L. Insigne, 65. D. Mertens, 80. Osimhen - 71. Immobile, 74. S. Milinković-Savić. Rozhodčí: M. Di Bello (ITA). ŽK:15. Manolas, 41. Ruiz, 45+1. D. Mertens, 73. Di Lorenzo - 6. S. Milinković-Savić, 29. Acerbi, 47. Immobile, 76. Pereira.

SSC Neapol Meret – Hysaj, Koulibaly, Manolas (72. Rrahmani), Di Lorenzo – Bakayoko, Ruiz – L. Insigne (C), P. Zieliński (82. Elmas), Politano (72. Lozano) – D. Mertens (72. Osimhen).

S. S. Lazio Reina – Marušić, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić (83. Akpa-Akpro), Lucas Leiva (59. Cataldi), Alberto (65. Pereira), Fáris (64. Lulić) – Correa, Immobile (C) (83. Muriqi).