Fotbalisté Interu Milán se radují z vítězství a skoku na první příčku italské...

Fotbalisté Interu Milán se radují z vítězství a skoku na první příčku italské ligy. | foto: Luca Bruno, AP

Inter jde po triumfu do čela. Zima byl u výhry, Verona bez Baráka podlehla

Fotbalisté Interu Milán v 17. kole italské ligy doma deklasovali Cagliari 4:0. Obhájci mistrovského titulu se posunuli na první místo tabulky o bod před městského rivala AC. FC Turín s Davidem Zimou v sestavě porazil Boloňu 2:1. Atalanta Bergamo zvítězila ve Veroně 2:1 a poskočila na třetí místo neúplné tabulky. Domácí záložník Antonín Barák zůstal po nemoci na lavičce.

První branku Interu vstřelil ve 29. minutě Martínez, který skóroval ve čtvrtém kole po sobě. Argentinský útočník mohl zvýšit na konci prvního poločasu, ale z penalty nepřekonal brankáře Cragna.

Domácí po změně stran nasázeli Cagliari další tři góly. Trefili se Sánchez, Calhanoglu a znovu Martínez, jenž si polepšil na 10 ligových zásahů v sezoně. „Nerazzurri“ v Serii A zvítězili popáté za sebou, v posledních čtyřech duelech navíc neinkasovali.

Veronský tým sice ve 22. minutě poslal do vedení Simeone, ale ještě do přestávky odpověděl Mirančuk a po hodině hry rozhodl Koopmeiners. Atalanta v Serii A protáhla vítěznou sérii na šest zápasů.

Český obránce Zima nastoupil potřetí v řadě v základní sestavě FC Turín a pomohl k výhře. Domácí naplno bodovali po třech kolech.

Neapol na svém hřišti nečekaně podlehla Empoli 0:1, potřetí za sebou nevyhrála a je čtvrtá. Zápas rozhodl v 70. minutě Cutrone. Nedařilo se ani Laziu Řím, které prohrálo v Sassuolu 1:2

V sobotu se nedařilo favoritům. Juventus překvapivě ztratil s nováčkem, Milán děkuje Zlatanovi aspoň za bod.

Nedělní výsledky 17. kola: FC Turín - Boloňa 2:1 (24. Sanabria, 69. vlastní Soumaoro - 79. Orsolini z pen.), Hellas Verona - Atalanta Bergamo 1:2 (22. Simeone - 37. Mirančuk, 62. Koopmeiners), Neapol - Empoli 0:1 (70. Cutrone), Sassuolo - Lazio Řím 2:1 (63. Berardi, 69. Raspadori - 6. Zaccagni), Inter Milán - Cagliari 4:0 (29. a 68. Martínez, 50. Sánchez, 66. Calhanoglu).

20.Salernitana17221311:378

Hellas Verona FC - Atalanta Bergamasca Calcio 1:2 (1:1)

Branky: 22. Simeone - 37. Al. Mirančuk, 62. Koopmeiners. Rozhodčí: Sacchi – Raspollini, Berti. ŽK:42. Ceccherini, 90. , 90+2. Caprari - 86. D. Zapata.

Hellas Verona FC Montipò – Casale, Magnani (71. Šutalo), Ceccherini (81. Cancellieri) – Faraoni, Ilić (60. Veloso), Tameze, Lazović (C) – Lasagna (60. Bessa) – Simeone, Caprari.

Atalanta Bergamasca Calcio Musso – Tolói, Demiral, Djimsiti – Zappacosta (46. Hateboer), de Roon (C), Koopmeiners, Gi. Pezzella (85. Palomino) – Al. Mirančuk (78. Pessina), Muriel (57. Iličić), Pašalić (56. D. Zapata).

Turín FC - Bologna FC 2:1 (1:0)

Branky: 23. A. Sanabria, 71. Skorupski - 79. Orsolini. Rozhodčí: Dionisi – Lo Cicero, Di Giacinto. ŽK:58. A. Sanabria, 78. V. Milinković-Savić - 27. Theate, 71. Soumaoro, 73. R. Soriano, 84. De Silvestri.

Turín FC V. Milinković-Savić – Zima, Bremer (46. Buongiorno), Ricardo Rodríguez – Singo, Lukić, Pobega, Vojvoda – Praet, Pjaca (84. Brekalo) – A. Sanabria (89. Zaza).

Bologna FC Skorupski – De Silvestri, Soumaoro, Theate (86. Vignato) – Skov Olsen (70. Viola), Medel, Svanberg, Hickey – R. Soriano (78. Orsolini), Barrow (70. N. Sansone) – Arnautović (77. Santander).

US Sassuolo Calcio - S. S. Lazio 2:1 (0:1)

Branky: 63. D. Berardi, 69. Raspadori - 7. Zaccagni. Rozhodčí: Sozza – Vivenzi, Lombardo. ŽK:78. D. Berardi - 40. Marušić, 73. A. Anderson. ČK:87. K. Ayhan.

US Sassuolo Calcio Consigli – Toljan, Chiricheş, G. M. Ferrari (C) (74. K. Ayhan), Rogério – Frattesi, Maxime López – D. Berardi (81. Defrel), Raspadori (89. Müldür), Traorè (74. Henrique) – Scamacca (80. Boga).

S. S. Lazio Strakoša – Hysaj (78. Muriqi), Luiz Felipe, Acerbi, Marušić – Akpa-Akpro (71. A. Anderson), Cataldi (78. Lucas Leiva), Bašić – Pedro (46. Felipe Anderson), Immobile (C), Zaccagni (65. Lazzari).

SSC Neapol - Empoli FC 0:1 (0:0)

Branky: 71. Cutrone. Rozhodčí: L. Marinelli. ŽK:60. Żurkowski.

SSC Neapol Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Rui – Demme (63. Anguissa), P. Zieliński (C) (22. L. Insigne) – Lozano (63. Politano), Únás, Elmas (87. Malcuit) – D. Mertens (63. Petagna).

Empoli FC Vicario – Parisi, Luperto (82. Viti), Ismajli, Stojanović – Henderson (63. Haas), Štulac (64. Ricci), Żurkowski (78. Bandinelli) – N. Bajrami (64. Di Francesco) – Cutrone, Pinamonti.

Inter Milán - Cagliari Calcio 4:0 (1:0)

Branky: 29. Lautaro Martínez, 51. Alexis Sánchez, 66. Çalhanoğlu, 68. Lautaro Martínez. Rozhodčí: Marchetti – Scatragli, Della Croce. ŽK:33. Lautaro Martínez - 43. Cragno, 76. Deiola.

Inter Milán Handanovič – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Dumfries (72. Dimarco), Barella, Brozović (72. Arturo Vidal), Çalhanoğlu (76. Sensi), Perišić (83. Zanotti) – Lautaro Martínez (72. Satriano), Alexis Sánchez.

Cagliari Calcio Cragno – M. Cáceres (70. Zappa), Godín, Carboni (82. Obert) – Bellanova, Deiola (82. Ch. Oliva), Marin, Grassi (59. Lykogiannis), Dalbert – K. Baldé (70. Pavoletti), João Pedro.