Marco Parolo (vlevo) a Ciro Immobile (vpravo) z Lazia Řím brání Manuela...

Marco Parolo (vlevo) a Ciro Immobile (vpravo) z Lazia Řím brání Manuela Locatelliho ze Sassuola. | foto: AP

Lazio v duelu se Sassuolem selhalo, Juventus zvýšil náskok na osm bodů

• 2
Fotbalisté Lazia Řím nevyužili možnosti přiblížit se k lídrovi italské ligy Juventusu, když v utkání se Sassuolem neudrželi vedení a v zápase 32. kola italské ligy prohráli 1:2. Svěřenci trenéra Simoneho Inzaghiho tak kapitulovali již ve třech zápasech za sebou. Juventus zvýšil svůj náskok v čele tabulky na osm bodů, když doma remizoval 2:2 s třetí Atalantou Bergamo. Dvě branky z penalt dal Cristiano Ronaldo. AS Řím zvítězil 3:0 nad Brescií, za kterou odehrál druhý poločas Jaromír Zmrhal.

Bergamo se ujalo v Turíně vedení po čtvrt hodině hry díky rychlé kombinaci Alejandra Gómeze a zakončujícího Duvána Zapaty. Domácí Juventus dostal šanci k vyrovnání až v 55. minutě, penaltu po hře rukou proměnil Cristiano Ronaldo.

Závěr utkání přinesl šance na obou stranách, v 81. minutě jednu z nich využil záložník Bergama Ruslan Malinovskij. „Stará dáma“ však dokázala znovu srovnat, další dotek ruky hostujícího hráče v pokutovém území potrestal svým 28. gólem v sezoně Ronaldo, který tak v tabulce střelců ztrácí jeden přesný zásah na Cira Immobileho z Lazia.

Cristiano Ronaldo (vlevo) z Juventusu v souboji s  Rafaelem Toloiem z Atalanty.

Sassuolo vstoupilo do utkání lépe, branku debutujícího Giacoma Raspadoriho v 9. minutě však odvolal videorozhodčí kvůli ofsajdu. Do vedení se tak dostali domácí, po rychlém brejku skóroval Luis Alberto.

Dvacetiletý útočník Raspadori si spravil chuť sedm minut po výměně stran a stal se tak prvním hráčem Sassuola, který se trefil při prvním startu v Serii A. Výhru strhl na stranu hostů v nastaveném čase Francesco Caputo, který doklepl do poloodkryté branky míč po standardní situaci.

Sassuolo je v neúplné tabulce osmé. Lazio může z druhé příčky sesadit Bergamo, hrající večer na stadionu Juventusu.

AS Řím rozhodl o výhře nad předposledním týmem tabulky po přestávce. V 48. minutě se nejprve po rohovém kopu trefil Federico Fazio, o čtvrt hodiny později na něj navázal po náběhu za obranu Nikola Kalinič a následně také Nicola Zaniolo. Zmrhalův spoluhráč z Brescie Aleš Matějů zůstal na lavičce jako nevyužitý náhradník.