Antonín Barák z Verony se raduje z gólu v duelu s Udine.

Antonín Barák z Verony se raduje z gólu v duelu s Udine. | foto: Profimedia.cz

Barák pomohl Veroně gólem z penalty k remíze s bývalým klubem

• 1
Český fotbalový reprezentant Antonín Barák pomohl Hellasu Verona proměněnou penaltou k remíze 1:1 na hřišti Udine v zápase 10. kola italské ligy. Šestadvacetiletý záložník v této sezoně Serie A vstřelil čtvrtý gól. Juventus Turín doma nečekaně podlehl Sassuolu 1:2 brankou ze čtvrté minuty nastavení.

Udine začalo výborně a už ve třetí minutě ho poslal do vedení Success. V závěru však Barák vybojoval pokutový kop, který proti svému bývalému týmu v 83. minutě s přehledem proměnil. Hellas je na 10. místě neúplné tabulky.

První branku v Turíně mohl dát ve 38. minutě Dybala, ale jeho střela se odrazila od tyče. Těsně před pauzou otevřel skóre hostující Frattesi. Juventus si po změně stran vytvořil tlak a čtvrt hodiny před koncem srovnal McKennie. Místo obratu ale v nastavení López vystřelil Sassuolu nečekaný triumf. „Stará dáma“ v lize nebodovala po šesti kolech a je sedmá.

Úřadující mistr Inter Milán zvítězil na půdě nováčka Empoli 2:0, vyhrál po dvou kolech a upevnil si třetí příčku. Ve 34. minutě vstřelil vedoucí gól D’Ambrosio. Po vyloučení domácího Ricciho z úvodu druhé půle přidal v 67. minutě druhý zásah další obránce Dimarco.

AS Řím po obratu triumfoval v Cagliari 2:1 a přerušil sérii tří soutěžních zápasů bez vítězství. Všechny branky padly až po změně stran. Na Pavolettiho vedoucí gól odpověděl Ibaňez a v 78. minutě kapitán Pellegrini rozhodl o výhře Mourinhova týmu, který je čtvrtý.

Bergamo v Janově porazilo Sampdorii 3:1 a patří mu pátá pozice. Domácí od 10. minuty vedli Caputovým gólem, Atalanta však rychle otočila skóre zásluhou vlastní branky Askildsena a trefě Zapaty. V páté minutě nastavení ještě přidal pojistku Iličič.

Lazio v Římě zdolalo Fiorentinu 1:0 díky Pedrově zásahu z 52. minuty a poskočilo na šestou pozici.

Zápasy 10. kola:
Juventus Turín - Sassuolo 1:2
(76. McKennie - 44. Frattesi, 90.+4 Lopez), Sampdoria Janov - Bergamo 1:3 (10. Caputo - 17. vlastní Askildsen, 21. Zapata, 90.+5 Iličič), Udine - Hellas Verona 1:1 (3. Success - 83. Barák z pen.),  Cagliari - AS Řím 1:2 (52. Pavoletti - 71. Ibaňez, 78. Pellegrini), Empoli - Inter Milán 0:2 (34. D’Ambrosio, 67. Dimarco), Lazio Řím - Fiorentina 1:0 (52. Pedro).

20.Cagliari1013612:226

Juventus FC - US Sassuolo Calcio 1:2 (0:1)

Branky: 76. McKennie - 44. Frattesi, 90+5. Maxime López. Rozhodčí: Sacchi – Bottegoni, Rossi. ŽK:63. J. Cuadrado - 30. Defrel, 58. D. Berardi, 61. Rogério, 72. Traorè, 86. Müldür.

Juventus FC Perin – Danilo (80. Kulusevski), Bonucci (C), de Ligt, De Sciglio (13. Sandro) – Chiesa, Rabiot (46. J. Cuadrado), Locatelli (80. Arthur), McKennie – Dybala, Morata (63. Kaio Jorge).

US Sassuolo Calcio Consigli – Müldür (87. Harroui), K. Ayhan, G. M. Ferrari (C), Rogério – Maxime López, Frattesi (71. Toljan) – D. Berardi, Raspadori (62. Scamacca), Traorè (86. Chiricheş) – Defrel (71. Henrique).

UC Sampdoria - Atalanta Bergamasca Calcio 1:3 (1:2)

Branky: 10. Caputo - 17. Askildsen, 21. D. Zapata, 90+5. Iličić. Rozhodčí: Prontera – Alassio, Saccenti – Minelli. VAR: Fabbri, Cecconi. ŽK:26. Thorsby, 29. Askildsen, 36. Colley, 90+1. Chabot - 14. Palomino, 65. Iličić, 90+3. Freuler.

UC Sampdoria Audero – Jošida, Colley (66. Ciervo), Dragusin, Murru (57. Chabot) – Adrien Silva (85. Torregrossa), Thorsby, Askildsen (85. Ekdal) – Candreva, Gabbiadini (C) (66. Quagliarella), Caputo.

Atalanta Bergamasca Calcio Musso – Palomino (46. Scalvini), de Roon, Lovato – Maehle, Koopmeiners, Freuler (C), Zappacosta (79. Gi. Pezzella) – Pašalić (59. Iličić), Malinovskyj (79. Al. Mirančuk) – D. Zapata (87. Piccoli).

Empoli FC - Inter Milán 0:2 (0:1)

Branky: 34. D'Ambrosio, 67. Dimarco. Rozhodčí: Chiffi – Valeriani, Mastrodonato. ŽK:29. Luperto - 24. de Vrij, 59. Brozović, 75. Gagliardini. ČK:52. Ricci.

Empoli FC Vicario – Stojanović (82. Fiamozzi), Ismajli, Luperto, Parisi – Żurkowski (68. Asllani), Ricci, Bandinelli (68. Henderson) – N. Bajrami (57. Haas) – Cutrone (68. Mancuso), Pinamonti.

Inter Milán Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij (79. Kolarov), Bastoni – Darmian, Barella, Brozović (72. Vecino), Gagliardini (84. Sensi), Dimarco – Lautaro Martínez (84. Džeko), Alexis Sánchez (72. Correa).

Cagliari Calcio - AS Řím 1:2 (0:0)

Branky: 52. Pavoletti - 71. Ibañez, 78. Lorenzo Pellegrini. Rozhodčí: Pezzuto – Ranghetti, Palermo. ŽK:73. João Pedro, 76. Lykogiannis, 87. Bellanova - 38. Zaniolo, 79. Lorenzo Pellegrini, 79. T. Abraham, 83. Calafiori, 84. Sacramento (asistent trenéra AS Řím).

Cagliari Calcio Cragno – Bellanova, Ceppitelli, Carboni, Lykogiannis – Zappa, Deiola (82. K. Baldé), Marin, Grassi (79. Ch. Oliva) – Pavoletti, João Pedro.

AS Řím Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Viña (57. Afena-Gyan) – Cristante, Veretout (90+1. Kumbulla) – Zaniolo (81. Calafiori), Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan (46. El Shaarawy) – T. Abraham.

Udinese Calcio - Hellas Verona FC 1:1 (1:0)

Branky: 3. Success - 83. Barák. Rozhodčí: Marchetti – Giallatini, Di Monteová. ŽK:72. Becao - 56. Dawidowicz, 88. Ilić.

Udinese Calcio Silvestri – Becao, Nuytinck (C), Samir – N. Molina (85. Samardžič), T. Arslan (68. Makengo), Walace, Udogie (85. Soppy) – Pereyra, Success (63. Larsen) – Beto.

Hellas Verona FC Montipò – Magnani, Veloso (C), Ceccherini (46. Dawidowicz) – Faraoni, Tameze, Hongla (46. Lazović), Šutalo (73. Ilić) – Barák, Lasagna (46. Caprari) – N. Kalinić (66. Simeone).

S. S. Lazio - ACF Fiorentina 1:0 (0:0)

Branky: 52. Pedro. Rozhodčí: Ayroldi – Longo, Lombardi. ŽK:56. Cataldi, 79. Luis Alberto, 81. Immobile - 24. Castrovilli, 47. Biraghi, 69. Duncan.

S. S. Lazio Reina – Lazzari, Luiz Felipe (77. Patric), Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (79. Bašić), Cataldi (84. Lucas Leiva), Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile, Pedro (84. Moro).

ACF Fiorentina Terracciano – Venuti (71. Odriozola Arzallus), Milenković, Lucas Martínez, Biraghi (83. Terzić) – Duncan (83. Benassi), Torreira, Castrovilli (57. Bonaventura) – Callejón (71. Saponara), Vlahović, Sottil.