Cristiano Ronaldo z Juventusu během nepovedeného utkání proti Beneventu | foto: Reuters

Juventus doma podlehl Beneventu, AC Milán otočil zápas proti Fiorentině

• 5
Fotbalisté Juventusu Turín v 28. kole italské ligy překvapivě doma podlehli šestnáctému Beneventu 0:1. Nováček Serie A zvítězil po 11 zápasech. AC Milán vyhrál po obratu na hřišti Fiorentiny 3:2 a ztrácejí šest bodů na vedoucí Inter, který má zápas k dobru.

Výhru Beneventa na Juventusu zařídil v 69. minutě Gaich, který vystihl Arthurovu špatnou rozehrávku. Juventus ztrácí na vedoucí Inter Milán už deset bodů.

Utkání vedoucí Interu proti Sassuolu bylo kvůli nákaze koronavirem v milánském týmu odloženo.

Milán se ujal vedení v deváté minutě, kdy se prosadil Ibrahimovic. Švédský kanonýr, který se po téměř pěti letech vrátil do reprezentace, vstřelil 15. gól v ligové sezoně a v 39 letech a 169 dnech se stal nejstarším hráčem v historii Serie A, který na tento milník dosáhl.

Za domácí srovnal v 17. minutě Pulgar a po změně stran obrátil skóre Ribéry. Jenže v 57. minutě vyrovnal Díaz a o čtvrt hodiny později rozhodl Calhanoglu.

Atalanta Bergamo zvítězila na hřišti Hellasu Verona 2:0. Za poražený celek odehrál 79 minut český záložník Antonín Barák.

Bergamo, které v úterý vypadlo v osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid, rozhodlo proti Hellasu o plném bodovém zisku v rozmezí 33. až 42. minuty. Nejprve se z pokutového kopu prosadil Malinovskij a krátce po něm skóroval Zapata. Verona prohrála potřetí za sebou.

Lazio Řím, které ve středu skončilo v Lize mistrů po vyřazení s Bayernem Mnichov, vyhrálo v Udine 1:0. Jediný gól obstaral v 37. minutě Marušič.

Sampdoria porazila FC Turín a díky první výhře po pěti kolech se posunula na 10. místo. Triumf janovského celku, za nějž nastoupil i záložník Jakub Jankto, zařídil v 25. minutě Candreva.

Poslední Crotone neudrželo dvoubrankové vedení a po obratu v závěrečné půlhodině podlehli doma Boloni 2:3.

Crotone vedlo ještě v 62. minutě 2:0, pak se ale v rozmezí 22 minut trefili Adama Soumaoro, Jerdy Schouten a Andreas Skov Olsen. Poslední celek tabulky nenavázal na poslední domácí vítězství nad Turínem a deset kol před koncem soutěže je už v kritické situaci. Boloňa se naopak posunula do klidného středu tabulky na desáté místo.

Na záchranu v dvacetičlenné soutěži nadále ztrácejí osm bodů, sedmnáctý FC Turín má navíc dvě utkání k dobru.

V dalším záchranářském duelu porazila Spezia 2:1 Cagliari, vítěznou branku vstřelil v 80. minutě Giulio Maggiore. Nováček soutěže teď má v tabulce o sedm bodů víc než Cagliari na první sestupové příčce.

Výsledky 28. kola: Crotone - Boloňa 2:3 (32. Messias, 40. Simy z pen. - 62. Soumaoro, 70. Schouten, 84. Skov Olsen), Parma - FC Janov 1:2 (16. Pelle - 50. a 69. Scamacca), Spezia - Cagliari 2:1 (49. Piccoli, 80. Maggiore - 83. Pereiro), Hellas Verona - Bergamo 0:2 (33. Malinovskij z pen., 42. Zapata), Juventus Turín - Benevento 0:1 (69. Gaich), Sampdoria Janov - FC Turín 1:0 (25. Candreva), Udine - Lazio Řím 0:1 (37. Marušič), Fiorentina - AC Milán 2:3 (18. Pulgar, 51. Ribéry - 9. Ibrahimovic, 57. Díaz, 73. Calhanoglu), AS Řím - Neapol 0:2 (27. a 34. Mertens).

UC Sampdoria - Turín FC 1:0 (1:0)

Branky: 25. Candreva. Rozhodčí: Orsato – Preti, Fiorito. ŽK:90+5. Lyanco.

UC Sampdoria Audero – Bereszynski, Tonelli (73. Jošida), Colley, Augello – Candreva (88. A. Ferrari), Thorsby, Ekdal, Jankto – Quagliarella (C) (88. Damsgaard), Gabbiadini (67. K. Baldé).

Turín FC Sirigu – Izzo (73. Singo), Lyanco, Bremer – Vojvoda (59. Verdi), Gojak (80. Bonazzoli), Mandragora, Rincón (80. Murru), Ansaldi – A. Sanabria (59. Zaza), Belotti (C).

Juventus FC - Benevento Calcio 0:1 (0:0)

Branky: 70. Gaich. ŽK:18. Arthur, 90+3. Bentancur - 10. Tuia, 85. Tello.

Juventus FC Szczęsny – Danilo, Bonucci, de Ligt, Bernardeschi – Chiesa, Rabiot (74. McKennie), Arthur (74. Bentancur), Kulusevski – Morata, Ronaldo.

Benevento Calcio Montipò – Tuia, Caldirola, Barba – Improta, P. Hetemaj (84. Bryan Dabo), Viola, Ionita, Foulon (73. Tello) – Gaich (84. Di Serio), Lapadula (73. Caprari).

ACF Fiorentina - AC Milán 2:3 (1:1)

Branky: 17. Pulgar, 51. Ribéry - 9. Ibrahimović, 57. B. Díaz, 73. Çalhanoğlu. Rozhodčí: M. Guida. ŽK:89. Kouamé - 41. Çalhanoğlu, 48. Tonali, 90+2. Meïté.

ACF Fiorentina Drągowski (44. Terracciano) – Martínez (79. Kouamé), Pezzella (C), Milenković – Eysseric, Castrovilli (71. Venuti), Pulgar (79. Callejón), Bonaventura, M. Cáceres – Ribéry, Vlahović.

AC Milán G. Donnarumma – Dalot, Kjaer, Tomori, Hernández – Tonali (58. Binnásir), Kessié – B. Díaz (80. Krunić), Çalhanoğlu (90+1. Meïté), Saelemaekers (58. Castillejo) – Ibrahimović (C).

Udinese Calcio - S. S. Lazio 0:1 (0:1)

Branky: 37. Marušić. Rozhodčí: F. Maresca – C. Carbone, V. Mastrodonato. ŽK:58. Molina - 82. Patric, 87. Musacchio, 90+2. Pereira.

Udinese Calcio Musso – Becao (74. Forestieri), Bonifazi, Nuytinck – Molina, de Paul (C), Walace, Makengo (46. Nestorovski), Stryger Larsen – F. Llorente (62. Okaka), Pereyra.

S. S. Lazio Reina – Patric (86. Musacchio), Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (66. Escalante), Alberto (74. Pereira), Marušić – Muriqi (66. Akpa-Akpro), Immobile (C) (74. Correa).

AS Řím - SSC Neapol 0:2 (0:2)

Branky: 27. D. Mertens, 34. D. Mertens. Rozhodčí: Di Bello – Peretti, Paganessi. ŽK:26. Ibañez, 45+1. Mancini, 59. Diawara, 64. El Shaarawy, 85. Villar - 47. P. Zieliński, 78. Koulibaly, 90+1. Osimhen.

AS Řím Pau López – Mancini, Cristante, Ibañez – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini (C) (83. Kumbulla), Diawara (67. Villar), Spinazzola – Pedro (67. C. Pérez), El Shaarawy – Džeko (67. B. Mayoral).

SSC Neapol Ospina – Hysaj, Nikola Maksimović (86. Manolas), Koulibaly, Rui – Ruiz, Demme – Politano (73. Lozano), P. Zieliński (73. Elmas), L. Insigne (C) (86. Bakayoko) – D. Mertens (66. Osimhen).