Neapolský útočník Victor Osimhen se raduje ze svého gólu.

Neapolský útočník Victor Osimhen se raduje ze svého gólu. | foto: Reuters

Neapol deklasovala domácí Turín, římské derby pro Lazio, Juventus vyhrál na Interu

• 0
Fotbalisté Neapole v italské lize zvítězili na hřišti FC Turín hladce 4:0 a vedou tabulku o 21 bodů před Interem Milán, který večer hostí Juventus. Dvěma góly se na výhře podílel nigerijský útočník Osimhen, který dal v této sezoně Serie A už 21 branek. Vyrovnal tím počin Kamerunce Samuela Eto’a z ročníku 2010/11. Více gólů žádný africký fotbalista v jedné sezoně italské ligy nenastřílel.

Právě nejlepší střelec soutěže Osimhen otevřel v Turíně skóre a ještě před poločasem zvýšil Gruzínec Kvaracchelija. Třetí gól Neapole dokumentoval pohodu svěřenců Luciana Spallettiho. Kvaracchelija odstartoval kombinaci patičkou na Oliveru, který centrem našel na zadní tyči Osimhena, jenž přidal další gól.

Na konečných 4:0 zvýšil po Kvaracchelijově přihrávce Ndombélé. Gruzínský záložník překonal ve své premiérové sezoně v Serii A hranici deseti branek i asistencí, což se v nejlepších pěti evropských ligách naposledy povedlo Brazilci Diegovi v sezoně 2006/07 v dresu Brém.

Turínu stále chybí český obránce David Zima kvůli zraněnému kolenu.

Fiorentina porazila Lecce 1:0 díky vlastnímu gólu Galla z 27. minuty. Antonín Barák odehrál za vítěze 85 minut.

Římské derby ovládlo Lazio, které zdolalo AS 1:0 a posunulo se na druhé místo.

Dosud druhý Inter Milán prohrál doma s Juventusem Turín 0:1. Jediným gólem rozhodl Kostič.

AS hrál od 32. minuty v deseti, když byl po druhém napomenutí vyloučen Ibaňez. Jediná branka utkání padla v 65. minutě, kdy se po rychlé kombinaci prosadil Zaccagni. Italský záložník se s devíti góly dotáhl na nejlepšího týmového střelce Immobileho. Lazio zvítězilo v obou ligových derby poprvé od sezony 2011/12.

Výsledky 27. kola: Sampdoria Janov - Hellas Verona 3:1 (24. a 35. Gabbiadini, 90.+9 Zanoli - 89. Faraoni), FC Turín - Neapol 0:4 (9. a 51. Osimhen, 35. Kvaracchelia z pen., 68. Ndombélé), Fiorentina - Lecce 1:0 (27. vlastní Gallo), Lazio Řím - AS Řím 1:0 (65. Zaccagni), Inter Milán - Juventus Turín 0:1 (23. Kostič).

Turín FC - SSC Neapol 0:4 (0:2)

Branky: 9. Osimhen, 35. Kvaracchelija, 51. Osimhen, 68. Ndombèlé. Rozhodčí: Marchetti – Bresmes, Lo Cicero. ŽK:20. Gravillon - 70. Ndombèlé.

Turín FC V. Milinković-Savić – Gravillon (54. Djidji), Schuurs, R. Rodríguez (C) – Singo (75. Aina), Linetty (54. Ilić), Ricci, Vojvoda (54. Buongiorno) – Vlašić (85. Seck), Radonjić – Sanabria.

SSC Neapol Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani (72. Østigård), Kim Min-čä, Oliveira – Anguissa, Lobotka (85. Gaetano), Zieliński (65. Ndombèlé) – Lozano (65. Elmas), Osimhen (72. Simeone), Kvaracchelija.

S. S. Lazio - AS Řím 1:0 (0:0)

Branky: 65. Zaccagni. Rozhodčí: Massa – Alassio, Imperiale. ŽK:25. Luis Alberto, 60. A. Romagnoli, 89. Cancellieri, 90+2. Bašić, 90+5. Marušić - 8. Lo. Pellegrini, 71. Cristante, 80. Mancini, 90+5. Cristante. ČK:32. Ibañez.

S. S. Lazio Provedel – Marušić, Casale, A. Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Luis Alberto – Pedro (89. Bašić), F. Anderson, Zaccagni (81. Cancellieri).

AS Řím Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Zalewski, Cristante, Wijnaldum (66. Matić), Spinazzola – Dybala (46. Llorente, 78. El Shaarawy), Lo. Pellegrini (C) (84. Solbakken) – Belotti (66. Abraham).

Inter Milán - Juventus FC 0:1 (0:1)

Branky: 23. Kostić. Rozhodčí: Danielle Chiffi. ŽK:30. Barella, 90+7. D'Ambrosio, 90+7. Brozović - 31. Gatti, 71. Rabiot, 88. Danilo, 88. Danilo, 90+1. Paredes. ČK:90+7. D'Ambrosio - 90+7. Paredes.

Inter Milán Onana – Acerbi, de Vrij, Darmian (79. Correa) – Dimarco (63. D'Ambrosio), Brozović (C), Çalhanoğlu, Barella (63. Mchitarjan), Dumfries (83. Bellanova) – Lukaku (79. Džeko), La. Martínez.

Juventus FC Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Gatti – Kostić, Rabiot, Locatelli, Fagioli, De Sciglio – Vlahović, Soulé (66. F. Chiesa, 83. Paredes).

UC Sampdoria - Hellas Verona 3:1 (2:0)

Branky: 24. Gabbiadini, 35. Gabbiadini, 90+8. Zanoli - 88. Faraoni. Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Valeriani. ŽK:42. Djuričić, 83. Nuytinck - 90+6. Coppola.

UC Sampdoria Türk – Amione, Nuytinck, Günter – Augello, Cuisance (65. İlkhan), Winks, Zanoli – Djuričić (72. Murru), Léris (84. Murillo) – Gabbiadini (84. Jesé).

Hellas Verona Montipò – Coppola, Magnani (46. Veloso), Dawidowicz – Doig (46. Lasagna), Duda, Tameze, Faraoni – Lazović (71. Depaoli), Braaf (78. Kallon) – Djurić (38. Gaich).

ACF Fiorentina - US Lecce 1:0 (1:0)

Branky: 27. Gallo. Rozhodčí: R. Abisso – M. Galetto, M. Scarpa. ŽK:63. Igor - 25. Blin, 72. Maleh, 89. Umtiti.

ACF Fiorentina P. Terracciano – Dodô, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Mandragora (85. Duncan), Amrábat – González (85. Ikoné), Barák (85. Bonaventura), Saponara (70. Sottil) – Kouamé (70. Cabral).

US Lecce Falcone – Gendrey (78. Cassandro), Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin (70. Maleh), Hjulmand (C), Gonzàlez (78. Helgason) – Strefezza (70. Oudin), Lo. Colombo (83. Ceesay), Di Francesco.