Fotbalisté Fiorentiny oslavují vstřelený gól.

Fotbalisté Fiorentiny oslavují vstřelený gól. | foto: Profimedia.cz

Fiorentina v italské lize porazila AS Řím a ukončila sérii porážek

• 0
Fotbalisté Fiorentiny v 36. kole italské ligy porazili 2:0 AS Řím. Toskánský celek v Serii A vyhrál po třech porážkách. Domácí poslal do vedení už v páté minutě z penalty Nicolas González. Druhou branku dal šest minut nato Giacomo Bonaventura a v 25. minutě přidal další zásah, který ale kvůli ofsajdu neplatil.

Fiorentina se dočkala prvního vítězství po čtyřech soutěžních porážkách za sebou.

Klub z Florencie má na kontě 59 bodů, stejně jako šesté Bergamo a sedmé AS Řím, které sice postoupilo do finále Konferenční ligy, ale v italské nejvyšší soutěži natáhlo sérii bez vítězství už na čtyři zápasy.

ACF Fiorentina - AS Řím 2:0 (2:0)

Branky: 5. González, 11. Bonaventura. Rozhodčí: M. Guida – V. Vecchi, D. Rocca. ŽK:19. Amrábat, 28. Bonaventura, 49. Duncan - 24. Mancini.

ACF Fiorentina P. Terracciano – Venuti, Milenković, Igor, Biraghi (C) (90+1. Terzić) – Duncan, Amrábat, Bonaventura (76. Maleh) – González (90+1. Callejón), A. Cabral (76. Piątek), Ikoné (90. Saponara).

AS Řím Patrício – Mancini (C), Smalling, Ibañez – Karsdorp (90. Spinazzola), Oliveira (46. Zaniolo), Cristante, Zalewski (66. El Shaarawy) – Veretout, Lo. Pellegrini (75. C. Pérez) – Abraham (90. Šomurodov).