Andrea Belotti (vlevo) z FC Turín se pokouší uniknout Henrichu Mchitarjanovi z...

Andrea Belotti (vlevo) z FC Turín se pokouší uniknout Henrichu Mchitarjanovi z AS Řím. | foto: AP

AS Řím využil oslabení Turína a v Serii A se posunul a čtvrtou příčku

• 0
Fotbalisté AS Řím porazili v italské lize FC Turín 3:1. Tři body je vynesly na čtvrté místo tabulky. Hosté, kteří jsou s jediným vítězstvím z dvanácti kol předposlední, hráli od 14. minuty bez vyloučeného Wilfrieda Singa.

Početní výhodu využili Římané dvakrát už do poločasové přestávky. Prudkou střelou bez přípravy uvnitř pokutového území otevřel skóre Henrik Mchitarjan a po faulu na Edina Džeka zvýšil z penalty Jordan Veretout.

Po změně stran přidal třetí zásah domácího mužstva další pohlednou střelou Lorenzo Pellegrini, za Turín snížil po skrumáži kapitán Andrea Belotti. Ten se trefil podeváté v ročníku a na špici střeleckého pořadí ztrácí jediný gól.

Hráči AS Řím dali ve dvou posledních zápasech osm branek a v tabulce mají stejný počet 24 bodů jako neporažení obhájci titulu z Juventusu. Před nimi jsou oba milánské celky, AC vede o bod před Interem.

Italská liga - 12. kolo: AS Řím - FC Turín 3:1 (27. Mchitarjan, 43. Veretout z pen., 68. Lorenzo Pellegrini - 73. Belotti).

AS Řím - Turín FC 3:1 (2:0)

Branky: 27. Mchitarjan, 43. Veretout, 68. Lorenzo Pellegrini - 73. Belotti. Rozhodčí: Abisso – Bresmes, De Meo. ŽK:20. Peres, 23. Mancini, 56. Villar, 90+2. Calafiori - 7. Singo, 78. Lyanco. ČK:15. Singo.

AS Řím Pau López – Smalling, Mancini (46. Kumbulla), Ibañez – Peres (46. Karsdorp), Villar (59. Pedro), Veretout, Spinazzola (71. Calafiori) – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko (C) (59. B. Mayoral).

Turín FC V. Milinković-Savić – Bremer, Lyanco, Buongiorno (77. Bonazzoli) – Singo, Meïté (46. Rincón), Gojak (23. Ansaldi, 45. Edera), Linetty, Vojvoda – Lukić (46. Segre), Belotti (C).