Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín se raduje z gólu v derby s FC Turín.

Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín se raduje z gólu v derby s FC Turín. | foto: AP

Ronaldo odvrátil v závěru porážku Juventusu v turínském derby

• 0
Cristiano Ronaldo odvrátil svým 21. gólem v této sezoně italské ligy prohru Juventusu v derby s FC Turín. Portugalský kanonýr vyrovnal v 84. minutě hlavičkou na 1:1.

Už jistý mistr Serie A, kterou ovládl poosmé za sebou, tak má i po předehrávce 35. kola na kontě jen dvě prohry.

Hosté, kteří bojují o účast v evropských pohárech, šli do vedení v 18. minutě. Srbský záložník Lukič si ve vápně odstavil tělem bosenského reprezentanta Pjaniče a otevřel skóre svým prvním gólem v italské lize. Čekal na něj 35 zápasů.

Juventusu chyběli zranění Can, Dybala, Mandžukič, Sandro, Bentancur, Douglas Costa, Rugani, Khedira a Perin a dlouho se zdálo, že teprve podruhé za posledních 26 vzájemných utkání prohraje. Nakonec stejně jako před týdnem na hřišti Interu Milán remizoval. Cristiano Ronaldo se dotáhl na druhé místo tabulky střelců za veterána Quagliarellu ze Sampdorie Janov, který má na kontě 23 branek.

Juventus FC - Turín FC 1:1 (0:1)

Branky: 84. Ronaldo - 18. Lukić. Rozhodčí: Orsato – Tegoni, Lo Cicero. ŽK:34. Matuidi, 71. Bonucci, 82. Bernardeschi - 49. Rincón, 68. Lukić, 90+3. Bremer.

Juventus FC Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola – J. Cuadrado (78. Pereira), Pjanić, Matuidi, Bernardeschi (85. De Sciglio) – Kean, Ronaldo.

Turín FC Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri (89. Zaza), Meïté, Rincón, Lukić (79. Aina), Ansaldi – Belotti, Berenguer (70. Baselli).