Leonardo Bonucci z Juventusu slaví gól.

Leonardo Bonucci z Juventusu slaví gól. | foto: Reuters

Juventus vede o 18 bodů, Piatkův gól stačil AC Milán jen na remízu

• 2
Fotbalisté Juventusu zvítězili ve 30. kole italské ligy na hřišti Cagliari 2:0 a v čele soutěže zvýšili náskok před druhou Neapolí na 18 bodů. O sedmou výhru z posledních osmi ligových duelů se postarali v prvním poločase Leonardo Bonucci a v závěru Moise Kean. Cristiano Ronaldo chyběl pro zranění.

AC Milán remizoval doma s Udine 1:1 a potřetí za sebou nezvítězil. Nevyužil tak možnost dostat se v tabulce na třetí místo před městského rivala Inter, který má o bod více a bude hrát až ve středu.

Domácí v předchozích dvou kolech nestačili na Inter (2:3) a Sampdorii Janov (0:1). Proti Udine se ujali vedení ve 44. minutě, kdy se nadvakrát prosadil polský útočník Krzysztof Piatek, který se 20. gólem v sezoně osamostatnil v pořadí střelců na druhém místě před Cristianem Ronaldem z Juventusu a Duvánem Zapatou z Bergama. Piatkovi chybí jediná trefa na Fabia Quagliarellu ze Sampdorie.

Vyrovnání zařídil v 65. minutě Kevin Lasagna, který zblízka překonal brankáře Donnarummu.

Italská liga - 30. kolo: AC Milán - Udine 1:1 (44. Piatek - 65. Lasagna), Cagliari - Juventus Turín 0:2 (22. Bonucci, 85. Kean).

Cagliari Calcio - Juventus FC 0:2 (0:1)

Branky: 22. Bonucci, 85. Kean. Rozhodčí: Giacomelli – Caliari, Imperiale. ŽK:34. Pedro, 40. Lykogiannis, 82. Srna - 20. Kean, 90+4. Bernardeschi.

Cagliari Calcio Cragno – Lykogiannis, Pisacane, Ceppitelli (C), Srna – Ionita (68. Birsa), Cigarini, Faragò (76. Padoin) – Barella – Pavoletti, Pedro (76. Cerri).

Juventus FC Szczęsny – Cáceres (61. Bentancur), Bonucci, Chiellini (C) – De Sciglio, Can, Pjanić, Matuidi, Sandro – Bernardeschi, Kean.

AC Milán - Udinese Calcio 1:1 (1:0)

Branky: 45. K. Piątek - 65. Lasagna. Rozhodčí: Banti – Fiorito, Gori.

AC Milán G. Donnarumma (12. Reina) – Abate (69. Calabria), A. Romagnoli, Musacchio, Laxalt – Bakayoko, Biglia, Paquetá (42. Castillejo) – Çalhanoğlu – Cutrone, K. Piątek.

Udinese Calcio Musso – De Maio, Opoku, Samir (46. Wilmot) – ter Avest (55. Okaka), Fofana, Behrami (76. Mandragora), de Paul, Zeegelaar – Lasagna, Pussetto.