Fotbalisté Neapole slaví gól do sítě Verony.

Fotbalisté Neapole slaví gól do sítě Verony. | foto: AP

Bezproblémový start. Juventus i Neapol na úvody ligy daly tři góly

• 0
Úvodní kolo zvládli s přehledem. Fotbalisté Juventusu Turín si na začátku italské ligy poradili s Cagliari. Úřadující mistr zvítězil 3:0 po gólech Mandžukiče, Dybaly a Higuaína. Tři góly dala i Neapol, ve Veroně proti Hellasu, nováčkovi soutěže. vyhrála 3:1.

Jako střídající hráči do zápasu nastoupily nové posily Juventusu: Douglas Costa z Bayernu Mnichov a Blaise Matuidi z Paris St. Germain.

Skóre otevřel ve 12. minutě střelou z voleje chorvatský reprezentant Mandžukič, v 39. minutě ale mohlo být vyrovnáno. Sudí Maresca odpískal po radě videorozhodčího nedovolený zákrok v pokutovém území, Farias ale z penalty nepřekonal gólmana Buffona.

Naopak těsně před přestávkou na druhé straně zvýšil na 2:0 Dybala. Argentinský forvard mohl po změně stran vstřelit i další branku, tentokrát však trefil břevno. Juventus to však mrzet nemuselo, neboť se prosadil také kanonýr Higuaín.

Výsledky 1. kola: Juventus Turín - Cagliari 3:0 (12. Mandžukič, 45.+1 Dybala, 66. Higuaín), 20:45 Hellas Verona - Neapol, Hellas Verona - Neapol 1:3 (83. Pazzini z pen. - 32. vlastní Souprayen, 39. Milik, 62. Ghúlam).