Fotbalisté Neapole slaví gól. | foto: AP

Soupeř Sparty remizoval, Juventus se pořád drží před Neapolí

• 0
Po třech zápasech bez výhry fotbalisté Neapole v 28. kole italské ligy porazili Chievo Verona 3:1, ale jelikož druhý den své utkání v Bergamu zvládl i první Juventus, je mezi oběma kandidáty na titul pořád tříbodový rozdíl. Lazio Řím, čtvrteční soupeř fotbalistů Sparty v osmifinále Evropské ligy, remizovalo na hřišti FC Turín 1:1

Lazio, které se v Praze v úvodním utkání představí ve čtvrtek od 21.05, v poslední době neoplývá velkou formou: v šesti zápasech Serie A pouze jednou zvítězilo.

Turínu se vydařil vstup do zápasu. V 12. minutě se k dorážce v bezprostřední blízkosti branky hostů dostal Belotti a dal sedmý gól v sezoně, což je dosud nejlepší počin dvaadvacetiletého útočníka v nejvyšší italské soutěži.

O chvíli později fauloval Cataldi ve vápně právě Belottiho a navýšit náskok mohl z penalty Immobile, hostující v Turíně z Dortmundu. Marchettiho branku ale přestřelil a Turín neproměnil druhou penaltu za sebou, v 26. kole v Carpi ji nedal López.

Trenér Lazia Stefano Pioli zareagoval na nepříznivý stav už ve 40. minutě dvojím střídáním. Jeho svěřenci se k většímu tlaku dostali v polovině druhého poločasu a Parolo trefil tyč. V 77. minutě dostali také hosté k dispozici pokutový kop po zákroku na střídajícího Keitu a záložník Biglia se nemýlil.

Lazio hrálo v sestavě Marchetti - Konko, Biševac, Hoedt, Lulič (40. Braafheid) - Cataldi (40. Milinkovič-Savič), Biglia, Parolo - Anderson - Djordjevič, Klose (73. Keita).

V Bergamu otevřel skóre v 24. minutě nikým nehlídaný stoper Juventusu Barzagli, který se prosadil poprvé od května 2012, kdy skóroval také do sítě Atalanty. V závěru pojistil tříbodový zisk hostů po pěkné individuální akci střídající Lemina, který v Juventusu hostuje z Marseille. „Stará dáma“ porazila Bergamo ve 12. soutěžním utkání za sebou.

Neapol do zápasu vstoupila velmi špatně, hned ve druhé minutě zbytečně ztratil míč Chiriches a Nicola Rigoni jeho chybu potrestal. Jenže o čtyři minuty později už bylo vyrovnáno, po přesné přihrávce Ghoulama se prosadil Gonzalo Higuaín. Argentinský útočník vstřelil už 26. gól v sezoně.

V 38. minutě svou chybu z úvodu napravil Chiriches. Rumunský obránce si našel ve vápně centr Jorginha a poslal svůj tým do vedení. Neapol už podeváté v sezoně vstřelila v prvním poločase minimálně dva góly, nikomu jinému se to v tomto ročníku Serie A nepodařilo.

Na 3:1 mohl v druhém poločase zvýšit nejprve Higuaín, nakonec se to podařilo až v 70. minutě Callejónovi.

Třetí místo si pojistil AS Řím, který vyhrál sedmý zápas za sebou a v přímém souboji zdolal Fiorentinu 4:1.

Římský tým, který po lednové výměně trenéra ožil, poslal do vedení ve 22. minutě El Shaarawy, během další čtvrthodiny pak jeho spoluhráči zvýšili skóre na 3:0. Soupeř sice v nastavení prvního poločasu snížil z pokutového kopu, naději na zdramatizování zápasu mu ale 13 minut po přestávce utnul svou druhou trefou Salah.

AC Milán nezlomil prokletí se Sassuolem a na první ligovou výhru na jeho hřišti si musí počkat minimálně do příští sezony. V 27. minutě poslal domácí do vedení po vydařeném signálu Duncan, kterému přízemní přihrávkou od rohového praporku až na hranici vápna asistoval Berardi.

V druhém poločase výhru Sassuola pojistil Sansone. Hosté nevyužili ani závěrečnou přesilovku po Defrelově vyloučení a přišli o devět zápasů trvající neporazitelnost. Sassuolo oslavilo třetí vítězství za sebou.

Důležité body v boji o záchranu získalo Frosinone, které doma zdolalo Udine 2:0. Na sedmnácté Palermo ztrácí už pouze bod.

Výsledek 28. kola: AS Řím - Fiorentina 4:1 (25. a 58. Salah, 22. El Shaarawy, 38. Perotti - 45.+3 Iličič z pen.), Hellas Verona - Sampdoria Janov 0:3 (6. Soriano, 11. Cassano, 30. Christodulopulos), Neapol - Chievo 3:1 (6. Higuaín, 38. Chiriches, 70. Callejón - 2. N. Rigoni), FC Turín - Lazio Řím 1:1 (12. Belotti - 78. Biglia z pen.), Bergamo - Juventus Turín 0:2 (24. Barzagli, 86. Lemina), Boloňa - Carpi 0:0, FC Janov - Empoli 1:0 (48. Rigoni), Frosinone - Udine 2:0 (12. Dionisi, 60. Blanchard), Sassuolo - AC Milán 2:0 (27. Duncan, 71. Sansone), Inter Milán - Palermo 3:1 (11. Ljajič, 23. Icardi, 54. Perišič - 45. Vázquez).