Kapitán Fiorentiny Borja Valero v souboji o míč s Balde Keitou, útočníkem Lazia...

Kapitán Fiorentiny Borja Valero v souboji o míč s Balde Keitou, útočníkem Lazia Řím. | foto: AP

Lazio už nemá šanci na Ligu mistrů, Bergamo vybojovalo Evropskou ligu

• 1
Fotbalisté Lazia Řím prohráli v 36. kole italské ligy na hřišti Fiorentiny 2:3 a definitivně ztratili šanci na třetí místo a předkolo Ligy mistrů. Navíc ještě mohou přijít i o čtvrtou pozici. Páté Bergamo po remíze 1:1 s AC Milán ztrácí na Lazio čtyři body, má už ale jistotu nejhůře šestého místa a tím i předkola Evropské ligy.

Římský celek nastoupil vzhledem k středečnímu finále Italského poháru s Juventusem Turín ve značně obměněné sestavě.

Jedinou větší šanci prvního poločasu měl záložník Lazia Alberto, s jeho pokusem z hranice vápna si ale poradil gólman Tatarusanu. Deset minut po změně stran se diváci ve Florencii dočkali branky, po Albertově pasu za obranu se prosadil Keita. Senegalský forvard dal v posledních čtyřech zápasech sedm gólů.

Věděli jste, že...

• Andrea Conti z Atalanty Bergamo je s 8 góly nejlépe střílejícím obráncem v top 5 evropských ligách?
  • Fotbalisté Lazia Řím nastříleli už 72 ligových branek, což je klubový rekord?
  • Záložník AC Milán Riccardo Montolivo hrál v Serii A po 223 dnech? Tak dlouho absentoval kvůli zranění kolene.

Jenže domácí dokázali zápas otočit. V 67. minutě vyrovnal po Vecinově centru hlavou Babacar a o chvíli později dokonal obrat z dorážky Kalinič. Nejlepší střelec Fiorentiny navíc v 76. minutě trefil tyč, od níž se míč odrazil k Lombardimu a ten vlastním gólem nechtěně zvýšil na 3:1.

Naději pro hosty vykřesal osm minut před koncem po Albertově centru hlavou Murgia. Lazio ale další gól nepřidalo a poprvé po čtyřech zápasech nebodovalo. Fiorentina se posunula na sedmé místo.

Atalanta se dostala do vedení nad AC Milán minutu před přestávkou. Spinazzolův přízemní centr Donnarumma nepřesvědčivě vyrazil a nejrychleji byl u míče Conti, který dal osmý gól v sezoně a trefil se při posledních třech startech.

Druhý poločas přinesl šance na obou stranách. Hosty podržel Donnarumma zejména v 65. minutě proti Kessiého střele. Tři minuty před koncem vyrovnal Deulofeu, gól však platit neměl, neboť španělský útočník stál v době Lapadulovy přihrávky v ofsajdu.

Bergamo v posledních osmi utkáních bodovalo, zatímco milánský klub čeká na výhru už pět zápasů. Nepomohl mu k ní ani návrat kapitána Montoliva, který do duelu Serie A nastoupil poprvé od 2. října.

Výsledky 36. kola: Fiorentina - Lazio Řím 3:2 (67. Babacar, 73. Kalinič, 76. vlastní Lombardi - 55. Keita, 81. Murgia), Bergamo - AC Milán 1:1 (44. Conti - 87. Deulofeu).