Fotbalisté Juventusu Turín slaví gól do sítě Palerma.

Fotbalisté Juventusu Turín slaví gól do sítě Palerma. | foto: AP

Juventus vysoko vyhrál, v čele italské ligy už má devítibodový náskok

• 1
Neapoli se vzdaluje sen o zisku italského fotbalového titulu. Pět kol před koncem prohrála s Interem Milán 0:2 a protože Juventus porazil Palermo 4:0, má turínský celek už devítibodový náskok právě na druhou Neapol.

Inter ukončil čekání na výhru nad Neapolí, které se táhlo od prosince 2012.

Svěřenci trenéra Manciniho na druhý tým tabulky vlétli a už po čtyřech minutách otevřel skóre Icardi. Kapitán milánského týmu zaznamenal v ligových zápasech sedmý gól ze svých posledních deseti střel na branku.

Neapol zahrozila jen zásluhou střely Allana z dálky, naopak na druhé straně mohli přidat druhý gól z velmi dobrých pozic Jovetič a D’Ambrosio. Skórovat se podařilo až těsně před poločasem Brozovičovi, který elegantním přehozením Reiny zvýšil na 2:0.

Třetí AS Řím ztratil, když jen remizoval na hřišti Bergama 3:3. Alespoň bod jim zajistil pět minut před koncem Francesco Totti.

Na druhou Neapol ztrácejí Římané z třetího místa pět bodů, před Interem Milán mají čtyřbodový náskok.

Fiorentina ukončila sérii šesti zápasů bez vítězství, Sassuolo porazila 3:1.

Juventus se dostal do vedení v desáté minutě, když Pogbův dalekonosný centr zužitkoval Khedira. Palermo se ale postupem času oklepalo a deset minut před přestávkou mělo velkou šanci, již překonaného gólmana Buffona ale pohotově zastoupil turínský obránce.

Definitivně Juventus rozhodl dvěma slepenými góly v rozmezí 71. a 74. minuty. Nejprve po rohovém kopu přesně zakončil Pogba, který se v posledních čtyřech zápasech podílel na sedmi brankách: tři dal a na čtyři přihrál. Vzápětí na 3:0 zvýšil Cuadrado.

Poslední branku domácích přidal střídající Padoin, jenž se prosadil poprvé v sezoně. Juventus nepoznal hořkost porážky už v 23 ligových zápasech, vyhrál posledních 13 utkání na svém stadionu a v osmi po sobě neinkasoval. Palermo se nachází na předposlední 19. příčce se ztrátou tří bodů na nesestupové pozice.

Favorizovaný AS Řím otevřel skóre v Bergamu v 23. minutě, když Perottiho pas zužitkoval svou slabší pravou nohou Digne, jenž v kádru „Vlků“ hostuje z Paris St. Germain. Pro dvaadvacetiletého beka to byla třetí trefa v sezoně. O čtyři minuty později hosté vedli o dvě branky díky Nainggolanovi.

Jenže domácí Atalanta ještě do přestávky vyrovnala zásluhou hráčů, kteří dříve oblékali dres AS Řím. Nejprve se prosadil D’Alessandro, v 37. minutě si pak naskočil na Gómezův rohový kop Borriello a hlavou přesně zakončil.

Obrat dokonal krátce po změně stran po Zukanovičově nedůslednosti druhým gólem v zápase Borriello. AS Řím přesto dokázal prodloužit sérii bez porážky na 12 zápasů, když se pět minut před koncem prosadil po skrumáži v pokutovém území domácích střídající Totti.

Výsledky 33. kola: Boloňa - FC Turín 0:1 (90.+2 Belotti z pen.), Carpi - FC Janov 4:1 (45.+4 Di Gaudio, 45.+5 Lollo, 49. Pasciuti, 86. Sabelli - 34. Pavoletti), Inter Milán - Neapol 2:0 (4. Icardi, 44. Brozovič), Bergamo - AS Řím 3:3 (37. a 50. Borriello, 33. D’Alessandro - 23. Digne, 27. Nainggolan, 85. Totti), Fiorentina - Sassuolo 3:1 (10. Rodriguez, 57. Iličič, 84. vlastní Consigli - 56. Berardi), Hellas Verona - Frosinone 1:2 (64. Bianchetti - 15. Russo, 90.+2 Frara), Juventus Turín - Palermo 4:0 (10. Khedira, 71. Pogba, 74. Cuadrado, 90. Padoin), Udine - Chievo 0:0, Lazio Řím - Empoli 2:0 (7. Candreva z pen., 44. Onazi), Sampdoria Janov - AC Milán 0:1 (71. Bacca).