Mario Balotelli z AC Milán slaví svůj gól na hřišti FC Janov.

Mario Balotelli z AC Milán slaví svůj gól na hřišti FC Janov. | foto: Reuters

Juventus spasil gól v nastavení, Milán se dotahuje na Neapol

• 0
Fotbalisté Juventusu zdolali ve 28. kole italské ligy doma Catanii gólem z nastaveného času 1:0. Zvýšili svůj náskok v čele tabulky na devět bodů, protože druhá Neapol prohrála 0:2 na hřišti Chieva Verona. Třetí AC Milán v generálce na osmifinálovou odvetu Ligy mistrů v Barceloně zvítězil v Janově 2:0 a na Neapol ztrácí už jen dva body.

Juventus, který si ve středu poprvé od korupční aféry v roce 2006 zajistil postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, prolomil bezbrankový stav až v první nastavené minutě. Přetažený centr Paula Pogby si zpracoval střídající Emanuele Giaccherini a při střele zblízka nezaváhal.

Neapol by však na čelo ztratila, i kdyby Juventus jen remizoval, protože v italské lize se potýká se slabší formou. Po čtyřech remízách dokonce prohrála s Chievem, které přitom z posledních pěti duelů získalo jen bod. Na překvapivé výhře 2:0 veronského klubu se nepodílel záložník Kamil Vacek, jehož jméno chybělo i mezi náhradníky.

Fotbalisté AS Řím po delší době nebrali tři body, po třech vítězných zápasech za sebou remizoval v Udine 1:1, i když v utkání vedl.

Římský kapitán Francesco Totti mohl překonat případným gólovým zásahem švédského kanonýra Gunnara Nordahla, jenž je spolu s ním s 225 brankami druhým nejlepším střelcem italské ligy.

Totti této hranice dosáhl v minulém ligovém kole v utkání s Janovem, dnes se však gólově neprosadil. Hosté šli na hřišti Udine do vedení ve 21. minutě, když míč odražený od břevna dopravil do branky Erik Lamela. Ten se trefil dvakrát již v podzimním vzájemném zápase na Olympijském stadionu v Římě. Výhry se ale hosté nedočkali, v 62. minutě totiž vyrovnal Luis Muriel. Deset minut poté sice domácí Thomas Heurtaux uviděl za faul červenou kartu, Římané ale už nestačili výhodu jednoho muže v poli využít.

AC Milán protáhl sérii neporazitelnosti na deset utkání. Góly dali v první půli Pazzini a po změně stran Balotelli, který se po přestupu z Anglie trefil popáté a udržel průměr jedné branky na zápas.

Krátce po Balotelliho gólu přišli hosté o vyloučeného Constanta, který musel po druhé žluté kartě opustit hřiště. Sedmnáctý celek tabulky ale početní výhodu nevyužil.

Milánskému týmu tak vyšla generálka na osmifinálovou odvetu Ligy mistrů v Barceloně. V úterý budou svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho na Nou Campu hájit dvoubrankový náskok z domácího zápasu.

Výsledky 28. kola: FC Janov - AC Milán 0:2 (22. Pazzini, 60. Balotelli), Udine - AS Řím 1:1 (62. Muriel - 21. Lamela), Bergamo - Pescara 2:1 (34. z pen. a 67. Denis - 24. D'Agostino), Cagliari - Sampdoria Janov 3:1 (18., 52. a 72. Ibarbo - 90. Maxi López z pen.), Chievo - Neapol 2:0 (12. Dramé, 43. Théréau), Juventus Turín - Catania 1:0 (90.+1 Giaccherini), Palermo - Siena 1:2 (44. Anselmo - 51. Emeghara, 72. Rosina z pen.), Parma - FC Turín 4:1 (77., 84. a 90. Amauri, 80. Sansone - 56. Santana), Inter Milán - Boloňa 0:1 (57. Gilardino), Lazio Řím - Fiorentina 0:2 (20. Jovetič, 50. Ljajič).