Jakub Jankto z Udine se raduje z gólu do sítě Interu Milán.

Jakub Jankto z Udine se raduje z gólu do sítě Interu Milán. | foto: Profimedia.cz

Janktův gól proti Interu na body nestačil, favorité nezaváhali

• 8
Dvacetiletý záložník Jakub Jankto vstřelil v dresu Udine druhou ligovou branku. Ranou ze sedmnácté minuty otevřel skóre zápasu 19. kola italské Serie A, z vítězství 2:1 se ale radují fotbalisté Interu Milán. Obě trefy hostí zaznamenal Ivan Perišič. Shodně 1:0 vyhrály nad svými soupeři oba římské kluby i AC Milán, Juventus zdolal Boloňu 3:0 a má na čele tabulky čtyřbodový náskok.

Jankto nastoupil posedmé v sezoně v základní sestavě a za důvěru se odvděčil druhou ligovou trefou. V sedmnácté minutě zpracoval na hranici vápna přihrávku Brazilce Samira a střelou na zadní tyč překonal brankáře Interu.

Bývalý slávistický záložník byl v první půli hodně vidět a ve třiadvacáté minutě měl dokonce blízko ke gólu na 2:0 - jeho pokus po individuálním průniku minul vzdálenější tyč jen o milimetry.

Inter otočil skóre díky dvěma zásahům Ivana Perišiče ze závěrů obou poločasů. Chorvat vyrovnal v nastavení prvního dějství a tři minuty před koncem toho druhého přiřkl přesnou hlavičkou tři body - a čtvrté vítězství v řadě - hostům z Milána.

Vedoucí Juventus si díky dvěma brankám Gonzala Higuaína a penaltě Paula Dybaly poradil 3:0 s Boloňou, za kterou odehrál 71 minut záložník Ladislav Krejčí. „Stará dáma“ tak udržela v tabulce čtyřbodový náskok před AS Řím, jenž dnes díky vlastní brance Armanda Izza porazil FC Janov. Turínský celek má navíc jeden zápas k dobru.

Čtvrté Lazio Řím přivítalo Crotone a proti o záchranu bojujícímu soupeři se dlouho trápilo. V prvním poločase neproměnil Lucas Biglia penaltu a o výhře domácích rozhodl až v 90. minutě Ciro Immobile.

Výsledky 19. kola: Udinese - Inter Milán 1:2 (17. Jankto - 45.+2 a 87. Perišič), Chievo - Bergamo 1:4 (62. Pellissier - 4. a 23. A. Gómez, 42. Conti, 69. Freuler), FC Janov - AS Řím 0:1 (36. vlastní Izzo), Lazio Řím - Crotone 1:0 (90. Immobile), Sassuolo - FC Turín 0:0, AC Milán - Cagliari 1:0 (88. Bacca), Juventus Turín - Boloňa 3:0 (7. a 55. Higuaín, 41. Dybala z pen.), Pescara - Fiorentina odloženo.