Glasgow Rangers měli doma potíže

Glasgow - Celtic Glasgow si ve skotské lize upevnil vedení, když v 15. kole vyhrál na hřišti šestého Livingstonu 2:0. Jeho rivalové Rangers měli doma potíže s Dundee United, ale nakonec vyhráli 2:1 a ztrácí pořád pět bodů.

SKOTSKO
O branky vedoucího Celtic na hřišti Livingstonu, se postarali Chris Sutton a Alan Thompson. Mistrovští Rangers vedli už po dvaceti minutách 2:0 po střelách Nuňa Capucha a Lovenkrandse, ale potom polevili a po snížení hostů v 56. minutě se až do konce báli o výsledek.

Výsledky 15. kola: FC Dundee - Kilmarnock 1:2, Dunfermline - Hearts 2:1, Livingston - Celtic 0:2, Rangers - Dundee United 2:1, Aberdeen - Hibernian 3:1, Partick Thistle - Motherwell 1:0

RAKOUSKO
Přestože dohráli jen s devíti muži, dokázali fotbalisté Admiry v 20. kole rakouské ligy zvítězit. Oba góly v utkání proti Mattersburgu přitom vstřelili v oslabení o vyloučeného Linze, v závěru musel hřiště předčasně opustit ještě Matyus.

GAK Štýrský Hradec přehrál poslední Klagenfurt poměrem 4:1 a v tabulce o skóre předstihl dosud druhý Rapid. Vídeňský celek však nastoupí až v neděli, stejně jako vedoucí Austria.

Výsledky 20. kola: Pasching - Bregenz 3:0, GAK Štýrský Hradec - Klagenfurt 4:1,
Admira - Mattersburg 2:0, Salcburk - Austria Vídeň 0:1, Rapid Vídeň - Sturm Štýrský

BELGIE
Fotbalisté Anderlechtu uhráli v 15. kole belgické ligy těsné vítězství 1:0 na hřišti Genku a dál vedou tabulku před Standardem Lutych. Hostům zajistil výhru v nastaveném čase první půle Mornar a na trávníku se v jejich sestavě objevili oba Češi: gólman Daniel Zítka udržel čisté konto, v záložní řadě odehrál Martin Kolář 75 minut.

Výsledky - 15. kolo:
Genk - Anderlecht 0:1, Mouscron - Charleroi 3:0, Lierse - Westerlo 0:1, La Louviére - St. Truiden 0:0, Antverpy - Gent 0:1, Lokeren - Beerschot 0:1, Standard Lutych - FC Bruggy 3:1, Cercle Bruggy - Beveren 0:4, Mons - Zolder 1:2

NIZOZEMSKO
Když přijedou fotbalisté Volendamu do Eindhovenu, většinou to s nimi nedopadne dobře. Před pěti lety tam dostali potupnou desítku a tentokrát to ve 14. kole nizozemské ligy bylo jen o málo lepší: domácí tým zvítězil 7:0 a hrdinou večera byl autor čtyř branek Mateja Kežman.

Výsledky - 14. kolo:
Eindhoven - Volendam 7:0, Tilburg - Utrecht 0:2, Nijmegen - Waalwijk 1:1, Roosendaal - Alkmaar 1:0, Feyenoord - Haag 4:1, Arnhem - Zwolle 5:2, Breda - Heerenveen 2:3

Výsledky - 13. kolo:
Boavista Porto - FC Moreirense 1:0, Marítimo Funchal - FC Porto 2:2, Alverca - Coimbra 2:1, Gil Vicente - Nacional Funchal 4:4, Rio Ave - Guimaraes 1:0, Amadora - Sporting Lisabon 1:4, Braga - Leiria 3:1