Edinson Cavani z Paris St. Germain oslavuje svůj gól proti Monaku. | foto: AP

Paříž ovládla šlágr v Monaku, Marseille prohrála s posledním

• 0
Šestnáct zápasů v řadě byli fotbalisté Monaka na svém stadionu neporaženi, nyní však narazili na silnou Paříž. Hit 4. kola francouzské ligy ovládl mistr a slavil vítězství 3:0. Nadcházející soupeř libereckých fotbalistů v Evropské lize nezvládl souboj s doposud posledním týmem tabulky - Marseille prohrála na půdě Guingampu 0:2.

V dresu Paris St. Germain se poprvé představila útočná posila Ángel Di María. Argentinský reprezentant naskočil do utkání v 66. minutě a sedm minut před koncem parádně přihrál Ezequielovi Lavezzimu, jenž zvýšil na konečných 3:0.

Suverénní Pařížané, kteří ještě nedostali gól, rozhodli o své výhře ve druhém poločase. Před Lavezzim se dvakrát prosadil střelec Edinson Cavani. V 57. minutě mu přesně na hlavu centroval Matuidi a v 73. mu ideálně za obranu přihrál Ibrahimovic.

Marseille prohrála va čtyřech kolech už potřetí. Guingamp rozhodl zápas v závěrečných dvaceti minutách. Nový kouč Marseille Míchel, který před týdnem po svém nástupu do funkce místo Marcela Bielsy oslavil premiéru jasnou výhrou 6:0 nad Troyes, tentokrát s výkonem svých svěřenců nemohl být spokojen.

Marseille hrálo v sestavě: Mandanda - Javi Manquillo, N’Koulou, Rekik, Mendy - Barrada (63. Ocampos), Diarra (81. Sparagna), Lemina - Alessandrini, Batshuayi, Cabella (76. Sarr).

Výsledky 4. kola: Guingamp - Marseille 2:0 (72. Privat, 89. Benezet), Caen - Lyon 0:4 (18., 44. a 58. Fekir, 87. Beauvue), Angers - Nice 1:1 (24. Mangani - 56. Germain), Lille - Ajaccio 1:0 (23. Boufal), Remeš - Lorient 4:1 (23. Charbonnier, 54. De Preville, 67. Kyei, 85. Turan - 48. Bouanga), Rennes - Toulouse 3:1 (17. vlastní Yago, 68. Armand, 90.+1 Sio - 5. Braithwaite), Troyes - Montpellier 0:0, St. Etienne - Bastia 2:1 (20. Perrin, 63. Eysseric - 41. Danic), Bordeaux - Nantes 2:0 (45.+2 Khazri, 87. Gajič), Monako - Paris St. Germain 0:3 (57. a 73. Cavani, 83. Lavezzi).