Milan Škriniar (vlevo) z Paris St Germain krotí míč v zápase s AS Monaco,...

Milan Škriniar (vlevo) z Paris St Germain krotí míč v zápase s AS Monaco, sleduje ho Folarin Balogun. | foto: Reuters

Fotbalisté PSG nastříleli ve šlágru francouzské ligy Monaku pět gólů

• 0
Fotbalisté Paris Saint Germain přestříleli v předehrávaném šlágru 13. kola francouzské ligy AS Monako 5:2 a upevnili si vedení v tabulce. Před druhým Nice, které hraje až v neděli s Toulouse, mají náskok čtyř bodů. Knížecí klub nezvítězil podruhé za sebou a na třetí příčce ztrácí další dva body.

Úřadující šampiony poslal v 18. minutě do vedení Goncalo Ramos, Takumi Minamino ale vzápětí po chybě brankáře Gianluigiho Donnarummy odpověděl vyrovnávacím gólem. Ještě před poločasem ale vrátil domácím vedení Kylian Mbappé, jenž proměnil penaltu a v čele tabulky střelců si polepšil na 14 branek.

Ve druhém poločase zvýraznili náskok Pařížanů Ousmane Dembélé, který se trefil v sezoně poprvé, a Vitinha. Na snížení Floriana Baloguna ze 75. minuty už nikdo z monackých fotbalistů nenavázal, Randal Kolo Muani naopak v šesté nastavené minutě pečetil skóre.

Paris Saint-Germain - AS Monaco 5:2 (2:1)

Branky: 18. Ramos, 39. K. Mbappé, 70. O. Dembélé, 72. Vitinha, 90+6. Kolo Muani - 22. Minamino, 75. Balogun. Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu. ŽK:59. Singo.

Paris Saint-Germain Donnarumma – Hakimí, Škriniar, Hernández, Mukiele – Ruiz (82. Soler), Ugarte, Vitinha – O. Dembélé (72. Barcola), Ramos (72. Kolo Muani), K. Mbappé (C).

AS Monaco Köhn – Singo, Maripán (C), Magassa – Vanderson (79. Diatta), Mo. Camara (79. Ben Yedder), Zakaria, Jakobs – Minamino (79. Akliouche), Golovin – Balogun.

18. Clermont FootClermont Foot 32 5 10 17 26:54 25

1. - 3. : Postup, 4. : Postup - Liga mistrů (kvalifikace), 5. : Postup - Evropská liga (skupina), 6. : Postup - Evropská konferenční liga (kvalifikace), 17. - 18. : Sestup