RADUJÍCÍ SE STŘELEC. Victor Hugo Montano z Rennes slaví gól do sítě Lens.

RADUJÍCÍ SE STŘELEC. Victor Hugo Montano z Rennes slaví gól do sítě Lens. | foto: AP

Bordeaux se konečně dočkalo potlesku, zasloužil si ho i střelec Plašil

• 1
Ve šlágru 25. kola Lille remizovalo s Lyonem 1:1. Lille vede už jen o skóre před Rennes, pátý Lyon ztrácí tři body. Reprezentační záložník Jaroslav Plašil vstřelil ve francouzské lize třetí gól v sezoně, kterým pomohl Bordeaux k domácí výhře nad Auxerre 3:0.

Český fotbalista uzavřel v 79. minutě dalekonosnou střelou skóre povedeného utkání. Domácí Girondins poslal do vedení už ve 13. minutě kapitán Alou Diarra, druhý zásah přidal z penalty Anthony Modeste.

Předloňským francouzským šampionům se v této sezoně však příliš nedaří, duel proti Sochauy byl jednou z výjimek. V utkání 25. kola zaznamenali teprve osmé vítězství a jsou daleko od pohárů. Auxerre, které nevyhrálo v posledních šestnácti soutěžních zápasech, je sedmnácté s bodovým náskokem na sestupové pásmo.

Výsledky 25. kola: Arles-Avignon - Brest 1:1 (37. Ghilas - 49. Touré), Monako - Caen 2:2 (36. z pen. a 62. Pak Čchu-jong - 68. El Arábí, 72. Mollo), Rennes - Lens 2:0 (14. Búkarí, 70. Montano), Sochaux - Montpellier 0:0, St. Etienne - Nice 0:2 (55. Coulibaly, 85. Mounier), Valenciennes - Lorient 0:0, Bordeaux - Auxerre 3:0 (13. Diarra, 53. Modeste z pen, 79. Plašil), Nancy - Marseille 1:2 (34. Feret - 45. a 87. Ayew), Paris St. Germain - Toulouse 2:1 (28. Armand, 38. vlastní Gunino - 61. Tabanou), Lille - Lyon 1:1 (8. Sow - 26. Källström).