Rod Fanni (vlevo) z Marseille v souboji o míč se Sergem Gakpem z Nantes.

Rod Fanni (vlevo) z Marseille v souboji o míč se Sergem Gakpem z Nantes. | foto: AP

Lyon ve šlágru remizoval, Paříž se po výhře v Nice na něj dotáhla

• 0
Francouzskou ligu dál vede Lyon, i když jen o skóre. V 33. kole lídr v regionálním derby remizoval se St. Etienne 2:2, když od 29. minuty hrával v deseti. Druhý Paris St. Germain zvítězil i bez potrestaného Ibrahimovice v Nice 3:1. Naděje fotbalistů Marseille na titul dostala trhlinu, podlehli v Nantes.

Ibrahimovice, který pykal za vulgární vyjádření o Francii, zastoupil Pastore, který dal v Nice dvě branky. Třetí přidal Cavani z penalty.

Elitní francouzský klub, který v týdnu úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů doma podlehl Barceloně 1:3 a je téměř jistě vyřazený, drží tak naději na obhajobu titulu.

Pět minut před přestávkou otevřel skóre útočník hostů Pastore, jenž využil přesný Lucasův pas. Domácí však dokázali rychle zareagovat a ještě v prvním dějství srovnal Bodmer, který před gólmanem Siriguem tečoval Benrahmovu střelu.

V druhém poločase znovu zaúřadoval Pastore. Jeho první pokus brankář Pouplin sice vyrazil, míč se však odrazil znovu k argentinskému záložníkovi, jenž si připsal pátý zásah v sezoně.

Na konečných 3:1 upravil z pokutového kopu Cavani a PSG pošesté v řadě uspěl ve vzájemném duelu s Nice. Paříž má odehráno o zápas méně než Lyon, který v neděli večer ve šlágru remizoval se St. Etienne.

Lyon vstoupil do zápasu aktivně a po sérii několika šancí se v 24. minutě dostal do vedení. Po Fekirově pasu se prosadil kamerunský útočník N’Jie.

Domácí ale náskok dlouho neudrželi. O šest minut později zasáhl proti Clémentově střele obránce Rose v pokutovém území rukou a důsledkem byla červená karta a penalta, kterou s přehledem proměnil Gradel, s 11 góly nejlepší střelec St. Etienne.

Hosté ještě do přestávky stav otočili, po Corgnetově povedeném pasu za obranu obehrál Hamouma gólmana Lopese a zakončil do prázdné branky. Do druhého dějství ale vstoupil lépe Lyon a zásluhou Jalleta vyrovnal. V závěru mohl rozhodnout Gradel, jeho střelu ale na brankové čáře zneškodnil obránce Umtiti

O porážce dosud čtvrté Marseille rozhodl už ve 20. minutě jediným gólem zápasu útočník Serge Gakpe.

Výsledky 33. kol: Nantes - Marseille 1:0 (20. Gakpe), Nice - Paris St. Germain 1:3 (45. Bodmer - 40. a 63. Pastore, 69. Cavani z pen.), Bastia - Remeš 1:2 (47. Sio - 5. N’Gog, 45. Mandi), Guingamp - Evian 1:1 (45. Beauvue - 50. Blandi), Lorient - Toulouse 0:1 (28. Braithwaite), Mety - Lens 3:1 (13. Malouda, 57. Sarr z pen., 80. Ma?ga - 89. Madiani), Monako - Rennes 1:1 (28. Silva - 87. Habibou), Lille - Bordeaux 2:0 (13. Roux, 90.+4 Traoré), Montpellier - Caen 1:0 (4. Hilton).