Gólová oslava fotbalistů Paris St. Germain.

Gólová oslava fotbalistů Paris St. Germain. | foto: Reuters

Pařížské hvězdy mají nový rekord francouzské ligy, neprohrály 33 zápasů

• 1
Fotbalisté Paris St. Germain zvítězili ve francouzské lize 3:1 nad Lorientem a 33. zápasem po sobě bez porážky stanovili nový rekord soutěže. Ten dosud drželi společně s Nantes, jenž neprohrál dvaatřicetkrát za sebou v letech 1994-95.

Pařížané rozhodli zápas dvěma góly v druhé půli a dál vedou před Monakem o propastných 24 bodů. Podvacáté v sezoně se trefil nejlepší ligový kanonýr Zlatan Ibrahimovic. PSG naposledy nebodoval v lize loni v březnu, kdy podlehl Bordeaux.

Rovněž ve všech dalších šesti středečních ligových zápasech 24. kola zvítězily domácí celky.

Druhou příčku drží Monako díky úterní výhře 2:0 nad Bastiou.

Marseilla vyhrála 1:0 na hřišti Montpellieru a už pojedenácté za sebou bodovala.

Teprve podruhé z posledních osmi zápasů to však bylo plným ziskem, když protrhla sérii remíz. V tabulce tak tým z přístavního města poskočil na šesté místo dva body za příčky znamenající postup do evropských pohárů.

Marseille neprohrála od začátku listopadu, ale nedařilo se jí vyhrávat. Tentokráte však udržela čisté konto. Ke třem bodům tak stačil jediný gól N’Koudoua z 68. minuty.

Hned vzápětí sice hosté přišli o vyloučeného Thauvina, který při své premiéře po příchodu z Newcastlu vydržel na hřišti jen deset minut, ale ani to Montpellieru k vyrovnání nepomohlo. Pro Marseille to byla už čtvrtá červená karta za posledních sedm týdnů.

Výsledky 24. kola: Monako - Bastia 2:0 (35. vlastní Modesto, 73. Silva), Montpellier - Marseille 0:1 (68. N’Koudou), Lille - Caen 1:0 (59. Soumaoro), Lyon - Bordeaux 3:0 (41. a 87. Lacazette, 90.+2 Kalulu),Guingamp - Troyes 4:0 (5. Erdinc, 46. Sankhare, 56. Giresse, 90. Blas), Remeš - Angers 2:1 (43. Traore, 50. Charbonier - 15. Bouka Moutou), Nice - Toulouse 1:0 (82. Ben Arfa), Nantes - Ajaccio 3:1 (14. Sela, 23. Bedoya, 58. Adryan - 26. Mayi), Paris St. Germain - Lorient 3:1 (6. Cavani, 55. Ibrahimovic, 69. Kurzawa - 19. Guerreiro), Rennes - St. Ettienne 0:1 (73. Sall).