Emil Forsberg z Malmö se raduje z gólu v duelu na Spartě.

Emil Forsberg z Malmö se raduje z gólu v duelu na Spartě. | foto: AP

Fotbalisté Malmö nastříleli před odvetou proti Spartě pět gólů

• 4
Soupeř Sparty v boji o postup do závěrečného předkola Ligy mistrů se ve švédské lize gólově činil. Fotbalisté Malmö zvítězili v 17. kole na hřišti Falkenbergsu 5:2 a v čele tabulky mají devítibodový náskok před Häckenem a AIK Stockholm, který má zápas k dobru.

Malmö opět muselo otáčet nepříznivý vývoj utkání a stejně jako před týdnem proti Kalmaru se mu to podařilo.

Domácí tým šel do vedení v 13. minutě, do poločasu se ale dvakrát trefil albánský útočník Mehmeti. V závěrečné půlhodině pak přidali další branky hostů Rosenberg, Forsberg a Eriksson, teprve pak Falkenbergs snížil.

Norský trenér Malmö Aage Hareide poslal na hřiště sestavu: Olsen - Tinnerholm, Johansson, Helander, Ricardinho - Kroon, Adu, Eriksson, Cibicki (62. Forsberg) - Mehmeti (70. Halsti), Kiese Thelin (46. Rosenberg).

Odvetu třetího předkola Ligy mistrů odehraje Sparta ve Švédsku ve středu, má před ní náskok 4:2.