Fotbalista Baroš už zase střílí góly

• 7
Liverpool - Fotbalový reprezentant Milan Baroš už zase střílí góly. Liverpoolský útočník se parádně uvedl ve čtvrtečním utkání rezerv proti Aston Ville. K vítězství 3:2 přispěl gólem a další dva připravil. A po zářijové zlomenině lýtkové kosti si tak důrazně řekl o návrat do prvního mužstva.

Český útočník proti Aston Ville sice odehrál teprve druhý zápas od zářijové zlomeniny nohy, ale kouči Gérardu Houllierovi předvedl, že dlouhou pauzou neztratil nic ze svého umění.

Výborný výkon korunoval gólem a podle internetové klubové stránky byl nejlepším hráčem na hřišti. Baroš odehrál celý zápas, který se kvůli dlouhému nastavování protáhl na 98 minut.

"Jsem unaven, ale spokojen," řekl Baroš. "Po pěti měsících jsem hrál celý zápas a tělo i noha na to nebyly zvyklé. Ale jsem rád, že jsem to odehrál, že se mi nic nestalo, že se mi vrací kondice a herní pohoda, což je pro mně důležité."

V závěru zápasu Baroš pociťoval, že s kondicí na tom stále není tak dobře, jako před zraněním. "Noha je v pořádku, dá se říci, že už tam není nic, co by vadilo. Možná ještě od 70. minuty cítím, že je trošku víc unavená, než ta druhá."

S Barošem krátce hovořil trenér Gérard Houllier a ocenil jeho výkon. Rozhodnutí, zda ho nominuje pro nedělní zápas Anglického poháru s Portsmouthem, zatím neudělal.

"Uvidíme. Sedět na lavičce by bylo pěkné, ale všechno záleží na trenérovi," poznamenal Baroš.

Portsmouth naopak přišel ve středu o Patrika Bergra, který si poranil chrupavku v koleni. "Je to škoda, těšil jsem se, že přijede. Je to smůla o to víc, že ho ta zranění pronásledují delší dobu," litoval Baroš.

A jak Baroš hrál?

Jeho rychlost dělala obráncům Aston Villy velké problémy. Baroš vypracoval svým spoluhráčům několik gólových šancí, z nichž jedna skončila penaltou, kterou kapitán Welsh nekompromisně proměnil ve vedení 2:0.

O chvíli později pak obránci faulovali v pokutovém území Baroše, tentokrát ale rozhodčí nepískal.

Liverpool se ve druhé půli po nádherné Barošově trefě dostal do vedení 3:0. Welsh českému útočníkovi poslal přesnou přihrávku, Baroš utekl obráncům a sám před brankářem chladnokrevně skóroval.

V 58. minutě pak mohl po pohledné kombinaci se spoluhráči zvýšit již na 4:0, v rozhodující chvíli ale Baroš míč přeběhl. Aston Villa v závěru snížila na konečných 2:3.