Ezequiel Garay, stoper Valencie, oslavuje svůj gól do sítě Barcelony.

Ezequiel Garay, stoper Valencie, oslavuje svůj gól do sítě Barcelony. | foto: AP

Valencie drží sérii bez prohry, Sevilla zvítězila i bez zraněného Vaclíka

• 0
Fotbalisté Valencie zvítězili v 27. kole španělské ligy na půdě Girony 3:2 a neprohráli už třináct soutěžních utkání v řadě. Sevilla porazila v generálce na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy proti pražské Slavii doma San Sebastian 5:2. Tři góly vstřelil útočník Wissam Ben Yedder, český brankář Tomáš Vaclík se kvůli zranění v nominaci na ligový zápas neobjevil.

Vedení se Valencie ujala po čtvrthodině hry, kdy Guedes zužitkoval přesnou Rodrigovu kolmici za obranu. Girona vyrovnala Ramalhovou zásluhou, v 53. minutě ale hosté znovu vedli po Parejově střele zpoza pokutového území.

Pak dostal červenou kartu stoper Roncaglia a Valencie v oslabení vedení neudržela. Sedm minut před koncem vyrovnal z penalty nejlepší střelec Girony Stuani, který tak proměnil v La Lize i 15. pokutový kop v kariéře.

Přesto se ze zisku tří bodů nakonec radovali hosté. V poslední minutě základní hrací doby rozhodl z brejku mladík Torres.

Ani nový trenér Fran Escribá zatím nepomohl fotbalistům Viga ke zlepšeným výkonům a Celta nevyhrála popáté v řadě. O vítězství Betisu 1:0 rozhodl v 80. minutě Jesé, bývalý hráč Realu Madrid nebo francouzského PSG.

V Seville skončilo úvodní dějství nerozhodně. Nejprve si devátou brankou v sezoně vytvořil osobní rekord Sarabia, ale vzápětí hosté odpověděli gólem Oyarzabala.

Po změně stran rozhodl o výsledku hattrickem během 13 minut Ben Yedder. Dvakrát se prosadil uvnitř pokutového území a třetí gól přidal do prázdné brány po chybném výběhnutí gólmana Rulliho.

V 69. minutě to bylo už o čtyři branky, když si Oyarzabal srazil míč do vlastní sítě. Stejný hráč pak o chvíli později z penalty zmírnil porážku svého týmu. Sevilla tak přerušila pětizápasovou sérii bez ligové výhry a udržela šesté místo. San Sebastian je devátý.

Real Madrid nevstoupil dobře do zápasu na hřišti Valladolidu. Nejprve sice přežil pokutový kop, pak ale inkasoval a musel dotahovat. Ještě do půle však srovnal Varane, ve druhé půli se dvakrát trefil Benzema a na konečných 4:1 upravil Modrič. To už bylo v době, kdy královský klub hrál v deseti bez vyloučeného Casemira.

Výsledky 27. kola španělské ligy: Vigo - Betis Sevilla 0:1 (83. Jesé), Girona - Valencie 2:3 (22. Ramalho, 83. Stuani z pen. - 14. Guedes, 53. Parejo, 90. Torres), FC Sevilla - San Sebastian 5:2 (48., 58. a 61. Ben Yedder, 25. Sarabia, 69. vlastní Oyarzabal - 28. a 77. z pen. Oyarzabal), Levante - Villarreal 0:2 (90.+3 vlastní Rober, 90.+6 Chukwueze), Valladolid - Real Madrid 1:4 (29. Tuhami - 51. z pen. a 59. Benzema, 34. Varane, 85. Modrič).

20.Huesca27571527:4422

Real Valladolid - Real Madrid CF 1:4 (1:1)

Branky: 29. Tuhami - 34. Varane, 51. Benzema, 59. Benzema, 85. Modrić. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:61. Nacho Martínez - 12. Odriozola Arzallus, 45+3. Reguilón, 64. Courtois, 69. Casemiro, 90+3. Marcelo. ČK:80. Casemiro. Diváci: 21 914.

Real Valladolid Masip – Antoñito, Fernández, F. Calero, Nacho Martínez – Míchel (C), Alcaraz, Tuhami (63. D. Verde) – Keko (73. Čop), Guardiola, Plano (86. Ünal).

Real Madrid CF Courtois – Odriozola Arzallus, Nacho Fernández, Varane (88. Vallejo), Reguilón (89. Marcelo) – Modrić, Casemiro, Kroos (74. Valverde) – D. Ceballos – Benzema (C), Asensio.

Levante UD - Villarreal CF 0:2 (0:0)

Branky: 90+3. Rober, 90+6. Chukweze. Rozhodčí: Sánchez – Cabaňero, Gallego. ŽK:36. Cabaco, 76. Campaña, 85. Rochina - 23. M. Gaspar, 39. G. Moreno, 60. Toko Ekambi, 69. Ra. Funes Mori, 82. Iborra.

Levante UD Aitor Fernández – Coke, Cabaco, Rober – Simon, Campaña, Rochina (90+2. Dwamena), Luna – E. Bardhi (83. N. Vukčević), Martí (70. B. Mayoral) – Morales (C).

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar (C), Ra. Funes Mori, V. Ruiz, J. Costa – Iborra, Cáseres (72. Fornals), Pedraza (81. Llambrich) – Cazorla – G. Moreno (63. Chukweze), Toko Ekambi.

Girona FC - Valencia CF 2:3 (1:1)

Branky: 22. Ramalho, 83. Stuani - 14. Guedes, 53. Parejo, 90. Torres. Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez. ŽK:88. Alcalá - 21. Gayá, 62. Roncaglia, 82. Diakhaby. ČK:72. Roncaglia. Diváci: 11 502.

Girona FC Bunú – Ramalho (71. Porro), Alcalá, Espinosa, Carnero García (79. Roberts) – Pons, Aleix Garcia (71. Doumbia), Granell (C) – Portugués, Stuani, B. García.

Valencia CF Neto – Piccini, Roncaglia, Gabriel, Gayá – Torres, Parejo (C), Kondogbia, Guedes (74. Diakhaby) – Gameiro (58. Čeryšev), Rodrigo (68. Wass).

Real Club Celta de Vigo - Real Betis 0:1 (0:0)

Branky: 80. Jesé. Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín. ŽK:64. Yokuşlu, 76. Gómez, 90+5. Mallo.

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mallo (C), Costas, N. Araujo, Juncà – Yokuşlu (89. M. Jensen), Lobotka – Méndez, Boufal (85. Apeh), Boudebouz (64. Sisto) – Gómez.

Real Betis Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Guerrero (53. Tello), Lo Celso (89. Javi García), W. Carvalho, Guardado – Canales, Joaquín (C) (90+1. Emerson) – Jesé.

Sevilla FC - Real Sociedad San Sebastian 5:2 (1:1)

Branky: 27. Sarabia, 50. Ben Yedder, 60. Ben Yedder, 64. Ben Yedder, 71. Oyarzabal - 30. Oyarzabal, 80. Oyarzabal. Rozhodčí: Iglesias – Costoya, García. ŽK:45+3. Munir, 84. Carriço - 38. Zubeldia, 43. Navas.

Sevilla FC Soriano – Sergi Gómez, Carriço, Mercado – Navas, Sarabia, Banega (77. Gil), Mesa, Promes – Ben Yedder (75. Gonalons), Munir (72. André Silva).

Real Sociedad San Sebastian Rulli – Zaldúa (32. A. Elustondo), Navas, H. Moreno, Hernández – Merino, Zubeldia, Pardo (60. Zurutuza) – Juanmi (71. Januzaj), Sandro Ramírez, Oyarzabal.