Útočník Matěj Vydra v dresu Derby County.

Útočník Matěj Vydra v dresu Derby County. | foto: Profimedia.cz

Vydra zahodil penaltu a Derby ztratilo. Do Premier League se vrací Wolves

• 0
Po šesti letech se fotbalisté Wolverhamptonu vracejí do nejvyšší anglické soutěže. V sobotu sice vůbec nehráli, ale pomohla jim remíza Fulhamu. Důležité body v boji o postup ztratilo Derby, které prohrálo s předposledním Burtonem 1:3.

Zdramatizovat závěr zápasu mohl Matěj Vydra, jenže minutu před koncem neproměnil penaltu. Střelu doprostřed brány zneškodnil gólman Bywater. A pomohl k důležitým bodům, z nichž se radoval jiný český fotbalista Tomáš Egert - odehrál závěrečné minuty.

Postup do Premier League předčasně slaví ve Wolverhamptonu. Pomohla remíza Fulhamu, který bez českého obránce Tomáše Kalase remizoval s Brentfordem.

Výbornou sezonu korunoval Wolverhampton v neděli dalším vítězstvím, porazil Birmingham 2:0.

Wolves se do nejvyšší anglické soutěže vracejí po po šesti letech. Když tehdy sestoupili do druhé ligy, v další sezoně spadli rovnou až do League One, třetí nejvyšší soutěže. Nyní se vracejí s portugalskou enklávou v týmu, kterou vede portugalský kouč Nuno Espírito Santo, rovněž Portugalec.

Anglie, 2. liga

Výsledky 43. kola: Sheffield United - Millwall 1:1, Barnsley - Bolton 2:2, Burton - Derby 3:1, Hull - Sheffield Wednesday 0:1, Middlesbrough - Bristol 2:1, Norwich - Cardiff 0:2, Nottingham - Ipswich 2:1, QPR - Preston 1:2, Reading - Sunderland 2:2, Fulham - Brentford 1:1, Wolverhampton - Birmingham 2:0.

Nizozemsko

Fotbalisté PSV Eindhoven získali tři kola před koncem ligy nizozemský titul. Zajistili si ho v přímém souboji s druhým Ajaxem Amsterodam, před kterým mají po jasné výhře 3:0 nedostižný desetibodový náskok. PSV si zároveň zajistil účast v třetím předkole Ligy mistrů.

Eindhovenský klub vstoupil do zápasu aktivně a už v prvním poločase si vypracoval dvoubrankový náskok. Nejprve se z dorážky prosadil Gastón Pereiro a následně hlavou zvýšil Luuk de Jong. Na konečných 3:0 upravil po změně stran přízemní střelou k tyči Steven Bergwijn. Ajax navíc dohrával v devíti po vyloučeních Nicoláse Tagliafica a Siema de Jonga.

PSV získal 24. mistrovský titul v historii, víc jich má pouze právě Ajax (33), který na triumf v Eredivisie čeká od sezony 2013/14.

Výsledky 31. kola: Breda - Tilburg 1:2, Feyenoord Rotterdam - Utrecht 3:1, Groningen - Roda Kerkrade 2:1, PSV Eindhoven - Ajax Amsterodam 3:0, Haag - Twente Enschede 2:1, Arnhem - Sparta Rotterdam 7:0, Venlo - Heerenveen 0:2, Zwolle - Excelsior Rotterdam 1:1, Almelo - Alkmaar 0:3.

1. PSV Eindhoven 31 26 2 3 82:34 80
2. Ajax Amsterodam 31 22 4 5 80:31 70
3. Alkmaar 31 20 5 6 62:32 65
4. Feyenoord Rotterdam 31 17 6 8 65:35 57
5. Utrecht 31 13 10 8 54:50 49
6. Arnhem 31 12 9 10 53:41 45
7. Zwolle 31 12 8 11 42:45 44
8. Heerenveen 31 11 10 10 44:47 43