Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu (v černém) se společně s brankářem svého týmu...

Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu (v černém) se společně s brankářem svého týmu Oliverem Baumannem snaží zastavit šanci Stefana Ilsankera z Lipska. | foto: AP

Schick pomohl asistencí k vítězství, Bayern podlehl Mönchengladbachu

• 3
Český fotbalový reprezentant Patrik Schick se ve 14. kole německé ligy podílel asistencí na výhře Lipska 3:1 nad Hoffenheimem, za který nastoupil Pavel Kadeřábek. Na první místo tabulky se však saský tým neposunul, neboť Mönchengladbach dokázal gólem v nastavení otočit zápas s Bayernem Mnichov a triumfoval 2:1. Augsburg s Tomášem Koubkem a Janem Morávkem porazil Mohuč 2:1, Dortmund si zastřílel proti Düsseldorfu.

Lipsko otevřelo skóre v 11. minutě, když se po kombinaci se Schickem trefil Timo Werner. Tentýž hráč sedm minut po přestávce pojistil výhru gólem z penalty, kterou sám vybojoval. V závěru se pak ještě trefil domácí Marcel Sabitzer, za Hoffenheim zkorigoval Ermin Bičakčič.

Jednobodový náskok v čele soutěže si udržel Mönchengladbach díky obratu v utkání s Bayernem Mnichov. Hosty z Bavorska poslal do vedení čtyři minuty po poločase Ivan Perišič, za Borussii srovnal v 60. minutě Ramy Bensebaini. Stejný hráč pak v závěru využil vyloučení záložníka Bayernu Javiho Martíneze za faul v šestnáctce a proměnil penaltu, která vynesla Borussii plný bodový zisk.

Koubek vychytal Augsburgu výhru. Hosté z Mohuče sice šli do vedení zásluhou Levina Öztunaliho, ale za Augsburg otočili stav Marco Richter a Florian Niederlechner. Morávek se na hřiště dostal v 26. minutě po zranění Raniho Khediry.

Dortmund ovládl utkání s Düsseldorfem. Před přestávkou dostal domácí do vedení Marco Reus, tentýž hráč pak pálil i v druhé půli. Dva góly dal i anglický reprezentant Jadon Sancho, jeden Thorgan Hazard.

Výsledky 14. kola německé ligy: Augsburg - Mohuč 2:1 (41. Richter, 65. Niederlechner z pen. - 15. Öztunali), Dortmund - Düsseldorf 5:0 (42. a 69. Reus, 63. a 74. Sancho, 58. Hazard), Freiburg - Wolfsburg 1:0 (85. Schmid), Lipsko - Hoffenheim 3:1 (11. a 52. Werner z pen., 83. Sabitzer - 89. Bičakčič), Mönchengladbach - Bayern Mnichov 2:1 (60. a 90.+2 z pen. Bensebaini - 49. Perišič), Leverkusen - Schalke 2:1 (15. a 81. Alario - 82. Raman).

18.Paderborn13121016:325

Bayer Leverkusen - FC Schalke 04 2:1 (1:0)

Branky: 15. Alario, 81. Alario - 82. Raman. Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kemptner. ŽK:43. Wendell, 83. Alario - 29. D. Caligiuri, 53. Raman.

Bayer Leverkusen Hrádecký – L. Bender (C), Dragović, S. Bender, Wendell – Aránguiz, Baumgartlinger – Bellarabi (79. Volland), Havertz (71. Amiri), Bailey (60. Diaby) – Alario.

FC Schalke 04 Nübel (C) – Kenny (87. Uth), McKennie, Kabak, Oczipka – Mascarell – D. Caligiuri (78. Matondo), Serdar, Harít – Burgstaller (70. Kutucu), Raman.

RB Lipsko - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (1:0)

Branky: 11. Werner, 52. Werner, 83. Sabitzer - 89. Bičakčić. Rozhodčí: Deniz Aytekin – Christian Dietz, Eduard Beitinger. ŽK:54. Halstenberg, 77. Laimer, 84. Sabitzer - 51. S. Posch.

RB Lipsko Gulácsi – Klostermann, Ilsanker, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Demme (C) – Sabitzer, Forsberg (66. Nkunku) – Werner (85. H. Wolf), Schick (61. Y. Poulsen).

TSG 1899 Hoffenheim Baumann (C) – Bičakčić, Akpoguma, S. Posch (58. Bebou) – Kadeřábek, Geiger (84. Baumgartner), Grillitsch, Samassékou, Skov – Adamjan, Kramarić.

Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf 5:0 (1:0)

Branky: 42. Reus, 58. T. Hazard, 63. Sancho, 69. Reus, 74. Sancho. Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel. ŽK:2. Zimmer, 28. Zimmermann, 55. Morales.

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Zagadou – Hakimí, Brandt (78. Dahoud), Witsel, Guerreiro – Reus (C) (73. M. Götze), T. Hazard, Sancho.

Fortuna Düsseldorf Steffen – Zimmermann, Nuhu, Hoffmann, Gießelmann – Bodzek – Zimmer, L. Baker (67. Fink), Morales, Thommy (67. Barkok) – Hennings (C).

SC Freiburg - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)

Branky: 85. Schmid. Rozhodčí: Dankert – Rohde, Hacker. ŽK:88. Tisserand.

SC Freiburg Flekken – Gulde, Koch, Heintz – Schmid, Haberer, Höfler (90+3. Frantz), Günter – Sallai (88. Kwon Čang-hoon) – Petersen, Höler (90. Schlotterbeck).

VfL Wolfsburg Casteels – Tisserand, Bruma, Brooks – William, Guilavogui, Arnold (84. X. Schlager), Roussillon – Mehmedi (60. Brekalo), Joao Victor (75. Klaus) – Weghorst.

Borussia Mönchengladbach - Bayern Mnichov 2:1 (0:0)

Branky: 60. Binsibajní, 90+2. Binsibajní - 49. Perišić. Rozhodčí: Marco Fritz – Dominik Schaal, Guido Kleve. ŽK:6. Bénes, 66. J. Hofmann, 88. Zakaria - 62. J. Boateng, 82. Javi Martínez, 86. Lewandowski, 90+2. Th. Alcântara. ČK:90+1. Javi Martínez. Diváci: 54 022.

Borussia Mönchengladbach Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Bénes (58. Embolo), Zakaria, J. Hofmann – Stindl (C) (85. Raffael) – Pléa (64. Herrmann), Thuram.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich, J. Boateng (68. Javi Martínez), Alaba, A. Davies – Goretzka, Th. Alcântara, Tolisso (20. Perišić) – T. Müller, Lewandowski, Coman.

FC Augsburg - 1. FSV Mohuč 05 2:1 (1:1)

Branky: 41. Richter, 65. Niederlechner - 15. Öztunali. Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Schüller. ŽK:28. Vargas, 88. Jedvaj - 44. E. Fernandes, 59. Quaison. Diváci: 26950.

FC Augsburg Koubek – Lichtsteiner (69. Uduokhai), Gouweleeuw, Jedvaj, Max – R. Khedira (26. Morávek), Baier (C) – Jensen (82. Córdova), Vargas – Niederlechner, Richter.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – St. Juste, E. Fernandes, Niakhaté (C) – Öztunali, Malong, Boëtius, Barreiro (46. Brosinski), Aaron Martín (80. Szalai) – Onisiwo (46. Awoniyi), Quaison.