Mauro Matos (vlevo) a Juan Mercier ze San Lorenza se radují z gólu v duelu s...

Mauro Matos (vlevo) a Juan Mercier ze San Lorenza se radují z gólu v duelu s Aucklandem. | foto: AP

Fotbalisté San Lorenza vyzvou ve finále MS klubů Real Madrid

• 4
Fotbalisté argentinského San Lorenza zdolali i v semifinále MS klubů v Maroku novozélandský Auckland City 2:1 po prodloužení a v sobotním finále v Marrákeši vyzvou hvězdný Real Madrid.

Duel rozhodl v 93. minutě Mauro Matos.

San Lorenzo se ujalo vedení v nastavení prvního poločasu po gólu Pabla Barrientose a náskok udrželo do 67. minuty, kdy vyrovnal Ángel Berlanga. Ve zbytku normální hrací doby gól nepadl, ale hned v úvodu prodloužení se prosadil střídající Matos.

Vítěz Poháru osvoboditelů tak při premiéře na šampionátu prošel až do finále, poloamatérský tým Aucklandu si navzdory vyřazení připsal při šesté účasti svůj nejlepší výsledek na turnaji.