Jakoby Mateo Kovačič z Inetru Milán nemohl uvěřit, že jeho tým po 14 letech bude chybět v pohárové Evropě. | foto: Reuters

Fotbalisté Interu Milán budou po čtrnácti letech chybět v pohárech

• 1
Fotbalisté Interu Milán prohráli ve 36. kole italské ligy s Laziem Řím 1:3 a po čtrnácti letech budou chybět v evropských pohárech. Naopak Neapol má po výhře 3:0 v Boloni jistotu Ligy mistrů.

O výhře Lazia, za nějž nenastoupil český útočník Libor Kozák, rozhodli Sergio Floccari, Hernanes z penalty a Ogenyi Onazi. Římský celek se tak dočkal prvního vítězství na San Siru po patnácti letech a navíc soupeři připravil jeho rekordní 15. porážku v sezoně.

Za Inter vyrovnal v 33. minutě Ricardo Álvarez. Stejný hráč dvacet minut před koncem za stavu 1:2 mohl vyrovnat z penalty, ale neuspěl. Inter tak za pohárovými příčkami zaostává o nedostižných sedm bodů.

Neapol si zajistila jistotu Ligy mistrů na úkor AC Milán, které porazilo Pescaru. Dvě kola před koncem mají na druhé příčce před Rossoneri nedostižný náskok sedmi bodů. AC má naopak s odstupem čtyř bodů před čtvrtou Fiorentinou na dosah předkolo prestižní soutěže.

Fotbalisté AS Řím prohráli nečekaně na domácím trávníku s Chievem 0:1 a dvě kolo před koncem soutěže si zkomplikovali boj o účast v evropských pohárech.  Z pátého místa, které ještě zaručuje místo v Evropské lize, je momentálně sesadilo Udine.

Římský celek mohl v případě vítězství přiživit naději na Ligu mistrů, místo toho ale poprvé po dvou letech vyšel na domácí půdě střelecky naprázdno. Naposledy na Stadio Olympico neskóroval přesně před dvěma lety proti AC Milán, poté následovala série 37 duelů se vstřelenou brankou.

O výhře Chieva rozhodl v 90. minutě Cyril Théréau. V té době byl už na hřišti i český záložník Kamil Vacek, který osm minut před koncem vystřídal Adriana Stoiana.

Výsledky - 36. kolo
AS Řím - Chievo 0:1
(90. Théréau), Pescara - AC Milán 0:4 (9. z pen. a 57. Balotelli, 33. Muntari, 51. Flamini), Bergamo - Juventus Turín 0:1 (18. Matri), Boloňa - Neapol 0:3 (53. Hamšík, 63. Cavani z pen., 67. Dzemaili), Cagliari - Parma 0:1 (80. Rosi), FC Turín - FC Janov 0:0, Inter Milán - Lazio Řím 1:3 (33. Alvarez - 22. Floccari, 45.+4 Hernanes, 76. Onazi), Palermo - Udine 2:3 (34. Miccoli, 81. Hernandez - 10. Muriel, 64. Angella, 83. Benatia), Sampdoria Janov - Catania 1:1 (36. De Silvestri - 68. Spolli), Siena - Fiorentina 0:1 (14. Rodriguez).