Český brankář Tomáš Koubek.

Český brankář Tomáš Koubek. | foto: Reuters

Gólman Koubek pomohl Rennes k výhře, má čtvrtou nulu v ročníku

• 0
Fotbalisté Rennes v brance s Tomášem Koubkem zvítězili ve 20. kole francouzské ligy na hřišti Nantes 1:0. Český gólman udržel čisté konto počtvrté v soutěži. Monako uhrálo bod za remízu 1:1 na hřišti Marseille.

Koubek přitom vytahoval míč ze sítě už v 7. minutě, kdy se trefil domácí Diego Carlos, jeho gól ale nakonec sudí neuznal kvůli hraní rukou. Ve druhém poločase zachránila českého reprezentačního brankáře levá tyč, v 82. minutě pak Koubek pohotově zakročil proti Majeedově střele.

Hráči Nantes vyslali v průběhu zápasu 24 ran, jen tři z nich ale mířily do prostoru branky.

Jediný gól zápasu zaznamenal ve 13. minutě hlavou po standardní situaci Da Silva. Rennes v lize opanovalo čtvrtý duel v řadě.

Výsledky 20. kola francouzské ligy: Nantes - Rennes 0:1 (13. Da Silva), Dijon - Montpellier 1:1 (54. Said - 61. Le Tallec), Toulouse - Štrasburk 1:2 (29. Sanogo - 17. Ajorque, 64. Sissoko), Marseille - Monako 1:1 (13. Lopez - 38. Tielemans).

FC Nantes - Stade Rennes FC 0:1 (0:1)

Branky: 13. Da Silva. Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli. ŽK:39. Girotto, 85. Pallois, 90. Lucas Lima, 90+2. Waris, 90+2. Fábio, 90+4. A. Touré - 33. André, 45. Grenier, 53. Niang.

FC Nantes Tătăruşanu – Fábio, Pallois, Diego Carlos, Lucas Lima – A. Touré, Girotto (65. Boschilia), Rongier – Waris, Sala (75. K. Coulibaly), Limbombe (84. Moutoussamy).

Stade Rennes FC Koubek – H. Traoré, Da Silva, Mexer, Bensebaini – André, Grenier – Sarr, Ben Arfa, Bourigeaud (77. Siliki) – Niang (61. Johansson).

Toulouse FC - RC Štrasburk Alsace 1:2 (1:1)

Branky: 29. Sanogo - 18. Ajorque, 65. Sissoko. Rozhodčí: el Hadj – Zakrani, Pasqualloti. ŽK:45+4. Bostock - 37. Martin.

Toulouse FC Reynet – Jullien, Amian, Moubandje – Moreira, Bostock (56. Sangaré), García (77. Durmaz), Sylla – Dossevi, Sanogo (69. Leya Iseka), Gradel.

RC Štrasburk Alsace Sels – Lala, L. Koné, P. Martinez, S. Mitrović, Caci – Sissoko, Martin, Liénard (87. Fofana), Thomasson (90. Gonçalves) – Ajorque (76. Da Costa).

Dijon FCO - Montpellier HSC 1:1 (0:0)

Branky: 54. Saïd - 61. Le Tallec. Rozhodčí: Bastien – Haquette, Heninot. ŽK:88. Tavares, 90. Lautoa.

Dijon FCO Allain – Chafik, Yambéré, Lautoa, Haddadí (88. Bouka Moutou) – Amalfitano, Marié (72. Balmont), Abeid – Kwon Čang-hoon (70. Slití), Tavares, Saïd.

Montpellier HSC Lecomte – Mendes, Hilton, Congré – Aguilar, Schirí, Le Tallec, Oyongo (69. Lasne) – Škuletić, Mollet (78. Sambia), Delort (83. Camara).

Olympique Marseille - AS Monaco FC 1:1 (1:1)

Branky: 13. Maxime López - 38. Tielemans. Rozhodčí: Mikael Lesage – Husseyin Ocak, Cyril Mugnier. ŽK:58. M. Sanson, 74. Ocampos - 79. Moussa Sylla.

Olympique Marseille Mandanda – B. Sarr, Gustavo, Rolando, Amavi – Maxime López (90+2. Germain), Strootman – Payet (C) (74. N'Jie), M. Sanson, Ocampos – Thauvin.

AS Monaco FC Benaglio – Glik, Naldo, Badiashile – Henrichs, Tielemans (C), Fàbregas, Aït Bennasser, Ballo-Touré (65. Serrano) – Golovin (72. Moussa Sylla) – Rony Lopes.